انواع سبک موسیقی کدامند؟
انواع سبک موسیقی

انواع سبک موسیقی کدامند؟

انواع سبک موسیقی کدامند؟ سوال جذاب و مهمی هست . خودم مشتاقم زودتر اطلاعات بدم بهتون پس با یه مقدمه بزن بریم برای معرفی سبکهای موسیقی و انواع موزیک .موسیقی در سراسر جهان به عنوان فرهنگ و هنر هر کشوری شناخته می شود. هر موسیقی که شما شنیده اید از یک سبک خاصی پیروی می کند .
تعداد سبک های موسیقی در سراسر دنیا بسیار زیاد می باشد و این تفاوت سبک در موسیقی به دوره زمانی ،منطقه جغرافیایی ،نوع سازهای به کار رفته و نحوه اجرای قطعه بستگی دارد. از مهمترین سبک های موسیقی در دنیا می توان به سبک کلاسیک ،سبک راک، سبک مینیمال ،سبک سنتی ایرانی، سبک جز،سبک هیپ هاپ ،سبک رپ، سبک اپرا و … اشاره کرد که هرکدوم بیس موسیقی و سبک خاص خودشونو دارن.

رده های اصلی موسیقی ؟

انواع سبک موسیقی معمولاً در سه رده موسیقی هنری موسیقی پاپ و موسیقی سنتی قرار می گیرد که با تغییراتی به سبک های دیگر تبدیل می شوند.
اگر شما هم جزو کسانی هستید که به موسیقی علاقه دارید و می خواهید با سبک های مختلف موسیقی در جهان آشنا شوید توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

انواع سبک موسیقی

موسیقی کلاسیک در انواع سبک موسیقی

موسیقی کلاسیک، موسیقی آکادمیک و دقیق است که می توان گفت مادر تمام سبک های موسیقی بوده و اکثر سبک‌های به وجود آمده برگرفته از موسیقی کلاسیک هستند. موسیقی کلاسیک چهار دوران را شامل می‌شود که عبارتند: از دوران باروک ،دوران کلاسیک، دوره رمانتیک و دوره کلاسیک مدرن.
سبک کلاسیک دربردارنده حالت های پیوسته و دگرگون شونده است و تضاد و تنوع فراوان در این سبک، از ویژگی‌های برجسته آن است .در سبک کلاسیک علاقه به تغییرات تدریجی دینامیک سبب جایگزینی پیانو به جای کلاسون شده است.

انواع سبک موسیقی

موسیقی باروک در انواع سبک موسیقی :

باروک در لغت یعنی استادان زینت دادن و یا ماهرانه درست کردن و موسیقی باروک بیانگر اشرافیت حکومت های اروپایی بوده است.
تفاوت اساسی موسیقی باروک نسبت به آثار موسیقی رنسانس(موسیقی رنسانس به موسیقی هنری اروپایی بین سال های ۱۴۵۰ تا ۱۶۰۰ گفته می شود) تاکید بر ضرب است .
در دوره موسیقی باروک سازهای بادی بیشتر مورد استفاده قرار گرفتند و فرهنگ جدید سازهای کلاویه ای شروع به شکل گیری کرد‌. همچنین در دوران موسیقی باروک موسیقی سازی و آوازی از یکدیگر تفکیک شدند.
از ویژگی های برجسته سبک باروک می‌توان به یکنواختی حالت موسیقی اشاره کرد . این یکنواختی به این معناست که اگر موسیقی شاد شروع شود تا آخر شاد خواهد ماند یا اگر آرام و ملایم آغاز شود تا به انتها اینگونه خواهد بود.

سبکهای موسیقی - مای ایرپادز

سبک موسیقی اپرا :

یکی از سبک های موسیقی کلاسیک در جهان سبک اپرا محسوب میشود. این نوع از سبک موسیقی در واقع نمایشی با همراهی ارکستر به آواز خوانده می شود که از سه بخش اصلی زیر تشکیل شده است :

  1. پیش درآمد یا اُوِر تُور: مقدمه و شروع موسیقی محسوب می شود و هیچ خواننده ای در این قسمت نمی خواند
  2. آریا: اصلی ترین قسمت این موسیقی به شمار می آید که خواننده در این بخش با آرایش های آوازی به نمایش قدرت و مهارت خود میپردازد
  3. رسیتاتیف: این بخش به نوعی فن بیان و مکالمه آوازی محسوب می‌شود و به صورت رسیتاتیف ساده و رسیتاتیف آکامپانیه در می آید.
انواع سبکهای موسیقی

سبک موسیقی رپ :

سبک موسیقی رپ که در دهه ۱۹۶۰ میلادی توسط سیاه پوستان آمریکایی در برانکس (واقع در نیویورک) به وجود آمد نوعی سلاح مبارزه جوانان سیاه با تبعیض های نژادی رایج در آن زمان بود و به دلیل بیان مشکلات زندگی در گتو ها (جایی برای زندگی مردمی که جزو اقلیت یک شهر به حساب می‌آیند) به موسیقی کتو نیز شهرت دارد.

احتمالا بپسندید
انواع ایرپاد پرو ،6 مدل کیفیت مختلف موجود دربازار

گرچه همواره سیاهپوستان را صاحبان موسیقی رپ می‌دانند اما نمی‌توان از نقش آمریکایی های لاتینی تبار در در زنده نگهداشتن این سبک چشم پوشی کرد همچنین در دنیای امروز رپ از چهارچوب منحصر به سیاهپوستان خارج شده و تبدیل شده است به یک شیوه اعتراض برای جوانان جهان؛ در واقع هر جا که جوان و نارضایتی وجود دارد،رپ هم به عنوان یک شیوه اعتراض در قالب موسیقی و درددل کلماتی که به سرعت و پشت سر هم اجرا می شوند نیز حضور دارد.

سبکهای موسیقی

موسیقی متال:

موسیقی متال دارای ریتمی تند و آشفته است. در این موسیقی استفاده از داد و فریاد و صدای بلند سیستم های پیشرفته صوتی مرسوم است.
برخی معتقدند آشفتگی ملودی ها در این سبک با ذهن و زندگی آشفته انسان امروز هم نوایی دارد و در عین حال قدرت تفکر، تشخیص و تصمیم گیری را در انسان کاهش می دهد. در این سبک به طور عمده از سازهای چون گیتار برقی، گیتار بیس، و درامز استفاده می شودو البته در شاخه های مختلف آن سازهای دیگری همانند ویولون، ویولون سل ،کیبورد و گیتارهای آکوستیک نیز به کار می رود لازم به ذکر است که بگویم سبک متال هم به نوعی ساختار برای اعتراض یا بیان عقاید تبدیل شده و افراد زیادی با مقاصد سیاسی اجتماعی و فرهنگی و مذهبی شروع به نواختن در این سبک کرده اند.

مای ایرپادز موسیقی متال

سبک بلوز:

سبک بلوز سبکی آوازی و سازی است که ریشه آن به اجتماعات آفریقایی- آمریکایی در ایالات متحده بازمی‌گردد. منشا اصلی این موسیقی به مراسم مذهبی در آفریقا ،ترانه های کارگران سیاه پوست و دیگر عناصری بازمی‌گردد که همگی ریشه در مناطق غربی قاره آفریقا دارند.
علت اینکه در بین سبک های موسیقی این سبک به بلوز معروف شد این بود که پیشگامان این سبک یعنی (برده های سیاه )با غم این موسیقی را اجرا می کردند و در زبان BIueانگلیسی به معنای غم نیز هست.
شیوع نسبت در آمریکا به زمان برده داری برمی‌گردد زمانی که برده های آفریقا در هنگام کار در مزارع پنبه با خواندن شعر هایی بعضاً ریتمیک همراه پاسخ و تکرار توسط دیگر کارگران سعی می کردند به کار برداشت محصولات شوق و نظم بدهند.

انواع سبک موسیقی کدامند؟

سبک موسیقی الکترونیک:

یکی از سبک های موسیقی که به نوعی تلفیقی از خلاقیت انسان و تکنولوژی روز دنیا به شمار می‌آید سبک الکترونیک می باشد. در این سبک از موسیقی صدا از یک هارمونیک مناسب و عالی برخوردار می باشد. از معایب این نوع موسیقی می توان به عدم انتقال کامل موسیقی به صورت نت بر روی کاغذ اشاره کرد ولی صوت هایی چون باد، برگ و. … را می توان در این موسیقی ایجاد کرد.

سبکهای موسیقی - مای ایرپادز

سخن پایانی انواع سبک موسیقی

هر سبک و سیاقی در موزیک و موسیقی که علاقه دارید این سلیقه‌ی شماست و برای ما قابل احترام هست . از علاقه‌ی شما میتوان شخصیت شمارا تشخیص داد این حرف را روانشناسان میگویند اما حرف ما بعنوان فروشگاه تخصصی ایرپاد و مجموعه‌ای که در زمینه صدا و ایرپاد فعالیت میکند برای شمای مخاطب برای انتخابتون احترام خاصی قائل است و از شما درخواست میکنم هر سبکی گوش میدید فقط موسیقی ایرانی فراموش نشه که بخشی از فرهنگ ما همین موزیک و موسیقی سنتی ماست که قدمتی هزار ساله دارد.

احتمالا بپسندید
بهترین ایرپاد و هدفون های جی بی ال (JBL )

منبع : مای ایرپادز