تمیز کردن ایرپاد ، روشهای ساده و عملی
تمیز کردن ایرپاد

تمیز کردن ایرپاد ، روشهای ساده و عملی

تمیز کردن ایرپاد – ایرپادها هدفون های ارزان قیمت معمولی نیستند ، اکثر ایرپادهای اصلی و اروجینال قیمت بالایی دارند و اگر مراقب نباشید، می توانند به سرعت کثیف شوند. کثیف بودن ایرپادها نه تنها استایل آنها را به شدت تحت تأثیر قرار میدهد، بلکه میتونه بر روی عملکرد ایرپاد نیز تأثیر بگذارد. اگه شما هم مثل من بشدت درگیر تمیز کردن ایرپادتون هستید حتما این پست از سری مقاله های کاربردی مای ایرپادز رو بخونید تا روش نگهداری از ایرپاد رو کاملا یاد بگیرید.اگر به تازه‌گی اقدام به خرید ایرپاد کردید حالا میتواند ایرپاد اپل باشد یا ایرپاد سامسونگ و یا ایرپاد شیائومی، پس روش صحیح تعمیر و نگهداری ایرپاد رو هم باید بدانید حتما.

تمیز کردن ایرپاد - مای ایرپادز

تجربه عملی خودم در تمیز کردن ایرپاد

قبل از اینکه بریم و بر طبق روال یک مقاله موضوعات رو کامل بسط بدیم بعنوان خلاصه و چکیده مایلم تجربه‌ی خودم رو در این طمینه براتون بگم. برای تمیز کردن ایرپادم من چندتا کار رو بصورت روتین و شاید هر بار تکرار میکنم. اونم اینه که سعی میکنم اصلا نذارم ایرپاد به کثیفی برسه. هر بار که از خود ایرپادها استفاده میکنم اگه جرمی داخل اونها رفته باشه رو سریع بیرون میارم و نمیذارم که بمونه و آسیب بزنه. روی بدنه‌ی خود بادزها هم که همیشه بعد از استفاده یک لایه چربی ممکنه بگیره رو با یک دستمال تمیز میکنم.

برای تمیز کردن کیس شارژ هم از یک گوش پاک کن استفاده میکنم. حفره‌های ایرپاد رو کامل میتونه تمیز کنه. لابه لای در کیس و روی خود کیس هم محل تجمع کثیفی هست رو سعی میکنم زود به زود با یه دستمال بدون پرز پاک کنم. اگه لایه‌های کثیفی و چربی به خوبی پاک نشه با یک مقدار کمی الکل و دستمال آغشته به الکل همه رو پاک میکنم. اگه کسی از من بپرسه ” چگونه ایرپاد را تمیز کنیم ” من کلی همینی که اینجا نوشتم رو براش میگم.

شاید سوالتان این باشد چرا ایرپادها اینقدر کثیف می شوند؟

 ایرپادها به دلیل وجود چربی ها در گوش شما مستعد کثیف شدن هستند. همچنین، کیس آنها همیشه در جیب، کوله پشتی یا دست زدن به سطوح کثیف دیگر است. برای تمیز کردن آنها می توانید از پارچه میکروفیبر و سواب های پنبه ای استفاده کنید. تمیز کردن کیس نیز مهم است.

در اینجا، خواهید فهمید که چرا ایرپادز شما همیشه اینقدر کثیف به نظر می رسد و چرا همیشه بدتر از آن چیزی که باشد تصور میشود. همچنین روش‌های مختلف و ایمن برای تمیز کردن آن‌ها و کارهایی که می‌توانید برای جلوگیری از کثیف شدن دوباره آن‌ها پس از تمیز کردن انجام دهید را یاد خواهید گرفت.

تمیز کردن ایرپاد - مای ایرپادز

چرا ایرپادها اینقدر کثیف می شوند ؟

این سوال دو بخش دارد: ایرپادها، که در گوش شما قرار می‌گیرند، و داخل کیس ایرپاد، که وقتی از آنها استفاده نمی‌کنید شارژ می‌شوند. هر دوی آنها به یک اندازه در معرض خطر کثیف شدن هستند و باید به هر دوی آنها توجه کنید تا از تمیز ماندن آنها مطمئن شوید.

احتمالا بپسندید
کدک چیست وانواع کدک کدامند ؟

قسمت اول ایرپادها – روش نگهداری از ایرپاد

برخلاف کیس شارژ که ایرپادها در آن می نشینند، خود ایرپادها با نشستن در جیب یا ته کیف شما به احتمال زیاد کثیف نمی شوند. در عوض، شما مقصر اصلی کثیف شدن آنها در طول زمان هستید. منظور ما از این حرف چیست؟ خوب، آنها در گوش شما می نشینند، به این معنی که آنها می توانند چربی های گوش را هنگام استفاده از آنها جمع آوری کنند. تمیز کردن ایرپاد در واقع تمیز کردن از و زدودن چربیهای گوش خود شما از ایرپاد است.

جایی که همیشه باید نگران تمیز نگه داشتن آن باشید، بلندگوی بیضی شکل در جلو است. این نه تنها قسمتی است که عمیق ترین حفره دارد، بلکه قسمتی است که نزدیک ترین قسمت به داخل گوش شما قرار دارد. با گذشت زمان، اگر آنها و گوش های خود را به طور منظم تمیز نکنید، قطعا متوجه تجمع موم خواهید شد.

البته، از آنجایی که گوشی ها زمان زیادی را در کیس صرف می کنند، می توانند آلودگی را از آنجا جذب کنند. این همان چیزی است که تمیز کردن دستگاه و کیس را بسیار مهم می کند. انجام ندادن این کار فقط به معنای کثیف شدن دوباره ایرپاد میباشد.

قسمت دوم کیس شارژ

به احتمال زیاد بدنه کیس ایرپاد شما کثیف می شود زیرا به مرور زمان همچنان از آنها استفاده می کنید. دلیلش این است که دائما در معرض آلودگی ها قرار دارد، خواه در ته جیب، کیف شما، یا روی داشبورد ماشینتان.

کیس ایرپاد دارای چند گوشه و حفره های مهم میباشد که ممکن است کثیف شود. به طور خاص، درگاه شارژ در پایین کیس، لولا در پشت و داخل کیس. هنگامی که درپوش بالا می‌رود فضای خالی را نشان می‌دهد، که محلی برای جمع‌آوری پرزها و خرده‌ها است.

اغلب لبه‌های کیس، جایی که لبه برای برخورد با پلتفرم با سوراخ‌هایی برای ورود ایرپادز بالا میرود ، منبع دیگری از کثیفی است سپس فضایی برای خود ایرپادز نیز وجود دارد.

چرا کثیفی ها آزار دهنده است؟

ایرپادهای کثیف قطعاً می توانند سبک شما را محدود کنند، به خصوص اگر نیاز به اشتراک گذاری آنها داشته باشید. به عنوان صاحب یک جفت ایرپاد، می‌توانم به شما بگویم که چیزی که در زندگی بیشتر از همه از آن می‌ترسم این است که یک ایرپاد را با یک دوست به اشتراک بگذارم و از آنها بخواهم درباره کثیف بودن و کثیف نبودن آنها نظر بدهند. علاوه بر این، اگر ایرپاد شما کثیف است و تصمیم به اشتراک گذاشتن دارید، هیچ کس عفونت گوش را دوست ندارد، زیرا این احتمال وجود دارد که میکروب ها به طور بالقوه روی انها تاثیرات بسیار منفی بگذارد.

احتمالا بپسندید
بهترین ایرپادها از هر برند

آسیب هایی که ممکن است به سلامتی شما وارد شود بر اثر استفاده مشترک از یک ایرپاد

به اشتراک گذاری ایرپادز یا هر نوع دیگر از هدفون معمولاً برای شروع ایده بدی است. شما چیزی را در گوش خود قرار می دهید که مالک آن نیستید. شما نمی دانید با چند نفر دیگر در تماس بوده است، وضعیت گوش آنها چگونه است. واقعا که تمیز کردن ایرپاد رو جدی بگیرید

اگرچه اغلب این اتفاق نمی‌افتد، اما ممکن است در اثر استفاده از هدفون‌های گوش به عفونت گوش یا قارچ گوش مبتلا شوید. حتی اگر ایرپادهای آنها واقعاً کثیف به نظر نمی رسند، باکتری هایی در خود ایرپاد زندگی می کنند که در گوش شما وجود ندارند. اگر تا به حال به اندازه کافی خوش شانس بوده اید که از عفونت گوش جلوگیری کرده اید، این عفونت بسیار دردناک است. و بدانید که درمان و مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها می‌توانند گران تمام شوند.

متأسفانه، گاهی اوقات، به اشتراک گذاری ایرپاد و سایر انواع هدفون، به خصوص در میان افراد جوان، غیرقابل اجتناب است. من باید بدانم که قطعاً من مقصر هستم که در کلاس یا در جمع یکی از ایرپاد ها را برای تماشای حتی یک فیلم سریع پیشنهاد میدهم.

تمیز کردن ایرپاد مای ایرپادز

تاثیرات آلودگی روی صدای ایرپاد

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، هدفون های ایرپاد واقعی هنگام نشستن در گوش، تجمع موم گوش را تجربه خواهند کرد. در حالی که ممکن است به نظر برسد  که این الودگی ها تاثیر قابل توجهی ایجاد نمیکند ، اما این درست نیست.

اگر به ایرپاد خود نگاه کنید،می بینید که بلندگوی اصلی تقریباً مشبک است. بنابراین، از آنجایی که اشیا واقعاً می توانند از آنجا عبور کنند، ممکن است متوجه شوید که جرم گوش از طریق مش جمع شده است و اکنون قسمت اصلی بلندگو را لمس می کند.

اگر موم گوش به اندازه کافی زیر آن محافظ مش قرار بگیرد و به بلندگو فشار بیاورد، صدایی که از آن می آید را خفه می کند و کیفیت آن را از بین می برد.

یک راه خوب برای سنجش اینکه آیا این این اتفاق تاثیر مهمی روی صدا میگذارد یا خیر، میتوانید قسمت مشبک بلندگو را تمیز کنید و به زیر آن نگاه کنید. ممکن است کمی بیش از حد ساده به نظر برسد، اما مطمئناً می‌توانید افزایش قابل توجهی را مشاهده کنید.

تعمیر و نگهداری ایرپاد

تاثیر آلودگی روی قسمت های مکانیکی ایرپاد

چیز دیگری که قطعا ایرپاد شما را از کار افتاده میکند، خراب کردن قطعات مکانیکی دستگاه است. تجمع کثیفی، پرز یا خرده‌ریزه در سوراخ‌های گوشی باعث مسدود شدن سوکت شارژ در پایین پایه می‌شود و کیس شارژ شما را بی‌استفاده می‌کند.

برخلاف هدفون‌های سیمی استاندارد شما، ایرپاد ها با باتری شارژ بی‌سیم کار می‌کنند، بنابراین عدم برقراری تماس مناسب با گره‌های شارژ داخل کیس می‌تواند بر عملکرد شارژ تأثیر بگذارد و کیس شارژ ایرپاد شما را تبدیل به تنها یک وسیله تزئینی کند.

احتمالا بپسندید
مهارت گوش دادن موثر به موزیک 8 نکته علمی و حیاتی

کیس ایرپاد نیز قابلیت شارژی دارد که باید از آن نگهداری کنید و این کیس به یکی از این دو روش شارژ می‌شود: بی سیم، یعنی زمانی که آن را روی یک پد شارژ قرار می دهید بدون اینکه آن را به برق وصل کنید، یا به روش سنتی، جایی که کابل شارژ شما به درگاه پایین متصل می شود. کیس شارژ بی سیم قادر است هر دو را انجام دهد.

قرار دادن کیس ایرپاد در جیب یا کیف، فرصت مناسبی است تا پود و پارچه به درگاه شارژ راه یابند. در حالی که می‌توانید گرد و غبار جمع‌شده در گوشی‌ها و سوراخ‌های شارژ آن‌ها را ببینید، به راحتی نمی‌توانید چیزی را که در درگاه شارژ کیس پنهان شده است ببینید. این بدان معناست که ممکن است هر بار که آن را شارژ می کنید مقداری از خاک را به عمق پورت فشار دهید، که در نهایت باعث اتصال کوتاه دستگاه شما می شود و پورت شارژ را نیز خراب میکند.

چگونه ایرپاد را تمیز کنیم ؟

قطعا ایرپادها محبوب ترین هدفون های موجود در بازار در حال حاضر به خصوص برای کاربران آیفون هستند. اما مانند همه هدفون ها – و همه دستگاه ها – به مرور زمان کثیف می شوند و باید تمیز شوند.

ایرپادها نه تنها با جرم گوش مسدود می شوند، بلکه کثیفی های بیشتری نیز وجود دارد که ایرپادز ها را آلوده میکند به عنوان مثال وقتی ایرپادز شما در هنگام رانندگی به زیر صندلی ماشین شما می افتد گرد و غبار کف ماشین را به خود میگیرد.  البته، هر چیزی که هر روز به آن دست بزنید، به هر حال پر از میکروب و چربی می شود.

خوشبختانه، تمیز کردن ایرپادها و بدنه آنها آسان است.

برای تمیز کردن ایرپاد و قاب آنها، حداقل به یک پارچه بدون پرز، مقداری آب و ابزاری با لبه‌های ظریف مانند خلال دندان یا سنجاق نیاز دارید. اگر نقاط کثیفی وجود دارد که بیرون نمی آیند، ممکن است به مقداری الکل نیز نیاز داشته باشید.

روش اپل

اپل به شما توصیه می‌کند از یک «پارچه نرم، خشک و بدون پرز» برای تمیز کردن ایرپادهای خود و یک «سواب پنبه‌ای خشک» برای تمیز کردن هر گونه ضایعات از جلوی اسپیکر استفاده کنید. دستورالعمل ها به شما یادآوری می کنند که ایرپادز و ایرپادز پرو ضد آب نیستند (ایرپادز پرو صرفاً تا حدی در برابر آب مقاوم هست)

تمیز کردن ایرپاد ، روشهای ساده و عملی

بهترین راه برای تمیز کردن ایرپادها

برای تمیز کردن ایرپاد خود به یک پارچه تمیزکننده نرم بدون پرز – در حالت ایده آل، یک پارچه میکروفیبر – و ابزاری با انتهای ظریف نیاز دارید. ابزار لبه ریز می تواند یک خلال دندان، نخ دندان، سنجاق بابی، سوزن، یا سایر وسایل خانگی باشد. اگر نمی خواهید از چیز تیز استفاده کنید، سواب پنبه ای نیز کار می کند.

ابتدا قسمت بیرونی ایرپاد را با پارچه بدون پرز که کمی با آب مرطوب شده است پاک کنید. سپس، از یک پارچه خشک بدون پرز برای خشک کردن ایرپاد استفاده کنید، مراقب باشید در هیچ یک از دهانه ها مایعی وارد نشود.

تمیز کردن ایرپاد ، روشهای ساده و عملی

نحوه تمیز کردن جرم گوش از ایرپادز

برای مقابله با جرم گوش که در سوراخ بلندگوی ایرپاد گیر کرده است، ابزار لبه ریز یا سواب پنبه ای خشک خود را بگیرید. جرم گوش را با دقت بیرون بیاورید و مطمئن شوید که اطراف لبه های بلندگو نیز تمیز شده است. اگر از جسم تیز استفاده می کنید، مراقب باشید که به دست خود و بلندگو آسیبی نزنید.

احتمالا بپسندید
اخبار ایرپاد پرو 2 ، از شایعه تا واقعیت

اگر ایرپاد پرو اصل دارید، باید نوک‌های سیلیکونی را که بلندگوی هر هدفون را می‌پوشاند، تمیز کنید. سرهای سیلیکونی را که روی هدفون های ایرپادز پرو شما را می پوشانند بردارید و آنها را در آب بشویید. از اضافه کردن صابون یا هر پاک کننده خانگی دیگر خودداری کنید. آنها را با یک پارچه نرم و بدون پرز پاک کنید و مطمئن شوید که کاملا خشک شده اند. پس از خشک شدن، آنها را دوباره به ایرپاد وصل کنید.

برای برداشتن نوک‌های ایرپاد پرو، از پایه نوک، جایی که به هدفون وصل است، محکم بکشید. برای اتصال مجدد آن، نوک آن را با اتصالات بیضی شکل روی بلندگوهای هدفون تراز کنید و آن را محکم فشار دهید. پس از تراز کردن کانکتورها، باید به راحتی با یک کلیک متصل شود.

مای ایرپادز

نحوه تمیز کردن کیس ایرپادز

برای تمیز کردن کیس شارژ ایرپاد، ایرپادها را بردارید و از یک پارچه خشک بدون پرز برای پاک کردن قسمت بیرونی قاب استفاده کنید.

برای لکه‌های سخت‌تر، می‌توانید پارچه را کمی با الکل مرطوب کنید، اما حتماً بعد از آن لکه‌ها را خشک کنید. اطمینان حاصل کنید که در داخل نگهدارنده های ایرپاد کیس یا در درگاه شارژ رطوبت وارد نمی شود.

برای حذف زباله از درگاه شارژ، از یک برس نرم استفاده کنید. یا خلال دندان و پنبه الکلی برای تمیز کردن درگاه شارژ.

برای تمیز کردن داخل کیس، از یک برس موی نرم یا یک مسواک نرم استفاده کنید – برس ها و پرز های مسواک نرم به بیرون کشیدن خاک از گوشه ها و شکاف های داخل کیف کمک می کنند.

روش تمیز کردن پورت شارژ ایرپاد

در نهایت، از درگاه شارژ در پایین کیس شارژ غافل نشوید. یک خلال دندان چوبی برای تمیز کردن این ناحیه به خوبی عمل می کند.

همچنین می‌توانید از چیزی با یک نقطه فلزی نازک، مانند یک اجکتور سیم‌کارت یا یک گیره کاغذ بازشده (این کاری است که کارمندان در فروشگاه اپل انجام می‌دهند) برای تمیز کردن پورت‌های شارژ استفاده کنید.

همچنین در داخل پورت شارژ کنتاکت‌هایی برای شارژ وجود دارد که ممکن است به آنها آسیب بزنید، بنابراین فشار زیادی وارد نکنید.

سخن پایانی در مورد چگونه ایرپاد را تمیز کنیم ؟

از اهمیت این کار نوشتیم و راه و روشهایی نیز بیان کردیم. اگه تا اینجا اومدی قطعا این پست به کارت اومده پس لطفا تو کامنتها بهم بگو تو چطور ایرپادتو تمیز میکنی و از چه وسیله‌ای برای این کار استفاده میکنی؟ تمیز کردن ایرپاد را ساده نگیرید و با اهمیت بالا به آن نگاه کنید حتما.

نظرات (1)

😍 Ваш приз,на ваши данные отправили бесплатный билет. Войдите на нашем сайте ;

bz81fn