ایرپاد چیست ؟تمام کاربردهای ایرپاد که نمیدانید
ایرپاد چیست مای ایرپادز

ایرپاد چیست ؟تمام کاربردهای ایرپاد که نمیدانید

ایرپاد چیست ؟ هندزفری بلوتوث اپل رو ایرپاد میگن و مدل هندزفری بلوتوث بیسیمی که تو گوشی هست و ارتباط بلوتوثی با گوشی داره. البته بصورت عامیانه به تمام هدفون بلوتوثیهای تو گوش ایرپاد میگن.گجت همراهی که خیلی از کاراهای روزمره با گوشی رو راحت کرده .بجز هندزفری بلوتوثی اپل که ایرپاد نام دارد به بقیه برندها هم این عبارت ایرپاد تلقی میشود که یک اصطلاح اشتباه میباشد اما چون جا افتاده دیگه عادی شده. مثلا اگر کسی سوال کند ایرپاد سامسونگ چیست ؟ قطعا جواب درست اینه که بادز سامسونگ صحیحیه و نه ایرپاد سامسونگ.

همانطور که می‌دانید امروزه بخش گسترده‌ای از زندگی هر فرد استفاده از گوشی همراه برای برقراری تماس، فیلم نگاه کردن،آهنگ گوش کردن و اقدامات دیگر است. استفاده از هندزفری به دلیل داشتن سیم برای این اقدامات اندکی سخت می‌باشد، به همین دلیل ما به شما یکی از جدیدترین فناوری‌های روز یعنی ایرپاد را معرفی می‌کنیم.

بسیاری از افراد نمی‌دانند ایرپاد چیست؟ و از آن استفاده‌ای ندارن به همین دلیل در این متن به توضیحات گسترده‌ای درباره اینکه ایرپاد اپل چیست؟ اجزای ایرپاد کدامند ؟ کیس ایرپاد چیست ؟ یا هر مدل دیگه از هدفون بلوتوثی تو گوشی یا ایربادز هم توضیحات کامل رو دادیم و همچنین هر آنچه در مورد ایرپاد باید بدانید،پرداخته‌ایم تا اینکه اگر کسی قصد خرید ایرپاد را داشت بتوانیم کمک کنیم و این مقاله راهنمای او باشد. البته مزیتهای استفاده از ایرپاد رو هم جداگانه براتون گذاشتم که مطالعه بفرمایید.

انواع ایرپاد - مای ایرپادز

ایرپاد چیست ؟

ایرپاد به هدفون و هندزفری بلوتوثی اپل اطلاق میشود. یکی از جدیدترین لوازم جانبی است که از سالیان خیلی قبل تا سال 2023 همیشه جدید بوده است. شما از این وسیله می‌توانید برای زنگ زدن،آهنگ گوش کردن، ارتباط از راه دور با گوشی همراه و… استفاده کنید.

اولین بار ایرپاد توسط شرکت اپل در ۷ سپتامبر ۲۰۱۶ معرفی شد. ساختار این لوازم جانبی به مقداری عالی و بی نظیر بود که توانست در سیزدهم سپتامبر سال ۲۰۱۶ به تولید در بازار و در کنار آیفون‌ها به فروش برسد. میتوانید در مقاله‌ای کاملتر که به بررسی انواع ایرپاد اپل پرداخته‌ایم ویژگیهای دیگری از این نوع گجتها ببینید.

اگر دقت داشته باشید در زمان قدیم در کنار فروش گوشی‌های اپل و آیفون یک جک ۳.۵ میلیمتری وجود داشت، اما امروزه این جک از روی گوشی‌های همراه حذف شده است.دلیل حذف این جک استفاده از ایرپاد در کنار گوشی‌های اپل است،زیرا استفاده از ایرپاد بدون سیم شما دیگر نیازی به جک گوشی همراه نخواهید داشت.

دلیل اصلی محبوبیت ایرپاد اپل در بازار کیفیت بسیار بالای این هندزفری بدون سیم است و دلیل دیگر آن بهره‌گیری از بستر بلوتوث برای اتصال به گوشی همراه است. همچنین این ایرپاد از دو طیف سنسور نوری استفاده میکند، یکی سنسور شناسایی حرکت و یکی سنسور شناسایی صدا برای بهبود عملکرد خود استفاده می‌کند..

قابل ذکر است که امروزه ایرپادهای زیادی با برندهای متفاوت در بازار وجود دارد برخی از این ایرپادها برای اتصال به تمامی گوشی‌های همراه مانند سامسونگ، هواوی،سونی و … مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما نمونه اصلی ایرپاد از شرکت اپل است که در ادامه به ارائه مشخصات فنی آن خواهیم پرداخت

ایرپاد چیست - مای ایرپادز
عامیانهنام رسمیانواع مدل
ایرپاد اپل ایرپاد اپلایرپاد 2،ایرپاد3،ایرپاد پرو،ایرپاد پرو2
ایرپاد سامسونگبادز سامسونگبادز پرو، بادز2، لایو بادز ، بادز2 پرو
ایرپاد شیائومیایرداتس ، بادز شیائومیFlipbuds پرو، ردمی بادز 4 پرو، می Earphones 2 پرو و…
ایرپاد لنوولایو بادز لنووMST LPSEVEN0 ، MON DUAL XG ،PSU NUP70 METER 
ایرپاد انکرساندکر لیبرتی 4 ، لیبرتی 2 پرو

ایرپاد سامسونگ چیست؟

به هندزفری بلوتوثی سامسونگ بادز سامسونگ میگویند اما عامیانه ایرپاد سامسونگ هم میگن. در زیر جدول نام رسمی هندزفری بلوتوثی شرکتها رو میبینید که عامیانه همه رو ایرپاد مینامند.

معنی ایرپاد چیست ؟

ترجمه کلمه و عبارت airpods یا عبارت airbods بصورت فارسی و چیزی که بین عموم جا افتاده و در فرهنگ لغت هم معنی شده همان ایرپاد هست . اما بخواییم ساده تر بگوییم این عبارت رو به هدفون توگوشیها و هندزفری بلوتوثیهای کوچک اطلاق میکنند. به نحوی که حتی عبارت earbods که برند شیائومی از این عبارت استفاده میکنه، هم که مشخصا هدفون معنی میشه بازم به اسم ایرپاد شناخته میشه. یا عبارت دیگه‌ای مثل eardots هم که بصورت واژگانی گوش معنی میشه اما عامیانه ایرپاد میگن.

هندزفری بلوتوثی یا ایرپاد ؟

بکار بردن الفاظی مثل هدفون بلوتوثی یا هدست بلوتوثی یا ایرپاد و یا هندزفری بلوتوثی یک امری دلخواه شده و اینکه دقیقا کدوم درسته رو بنظرم خود مخاطبین تشخیص میدن. احتمالا لفظ هدفون رو بیشتر برای هدفونهای رو گوشی به کار میبرن و از هندزفری بلوتوثی یا ایرپاد برای مدلهای بیسیم توگوشی استفاده میکنن. عبارتهای مشل بادز یا ایرداتس هم که توسط سامسونگ و شیائومی به کار برده میشه آنچنان مثل ایرپاد عمومیت پیدا نکرده. اما بنظرم عبارت هندزفری بلوتوثی رو بشه بدون اشکال برای تمام برندها به کار برد و طرفدارهای تکنولوژی بهت ایراد نگیرن چرا که این قشر بشدت حساسن و دنبال سوتی هستن که ازت بگیرن.

تفاوت ایرپاد و هندزفری بلوتوث چیست ؟

ایرپادها خودشون بخشی از جامعه‌ی گسترده‌ی هندزفری بلوتوث هستند. به هر مدل هندزفری که بدون سیم و با ارتباط بلوتوثی به گوشی وصل بشه هندزفری بلوتوث میگن.ایرپادها هدفونهایی هستند که بیس کار اونها هم بیسیم و ارتباط از طریق شبکه‌ی بلوتوث هست با این تفاوت که داخل گوش میرن دقیقا مثل خود هندزفری ها در صورتی که عادت داریم بیشتر به هدفونهای روگوشی بگیم هدفون. الانه‌ام مد شده به همه جور هندزفری میگن هدفون ( هدفون باسیم و هدفون بیسیم و هدفون رو گوش و هدفون تو گوش و هدفون گردنی و… ). بنظرم این جالب نیست که همه رو هدفون بنامیم فقط به این نیت که بگیم ما میفهمیم دور از جون شما نمیفهمید.

ایرپاد یا هدفون ؟

هدفون یک عبارت کلی هست که به تمام مدل هندزفریهای باسیم و بیسیم به نوعی هدفون هم میگن اما ایرپاد یا ایربادز از زیرمجموعه‌های هدفون هستن و به نوعی هدفون تو گوشی هستن .

1- مشخصات فنی ایرپاد در ایرپاد چیست ؟

ایرپاد اپل تنها در رنگ سفید با وزن ۴ گرم و وزن کیسه ۳۸ گرم ساخته شده است.ابعاد هر دانه این ایرپاد برای داخل گوش ۱۶ ×۱۸×۵×۴۰ میلی متر است. البته این اعداد مربوط به یک مدل از ایرپادهای اپل هست. هر ایرپادی سایز و وزن مخصوص خود را دارد که برای هر کدام داخل مشخصات بصورت اختصاصی بیان شده است.

احتمالا بپسندید
انواع ایرپاد پرو ،6 مدل کیفیت مختلف موجود دربازار

ابعاد ایرپاد به گونه‌ای طراحی شده‌اند که نه تنها از گوش نمی افتد بلکه گوش شما را اذیت نمی‌کند و برای تمامی گوشی‌ها قابل استفاده است. همچنین ابعاد کیس (۲۱×۳×۵۳×۴۴)به گونه ای طراحی شده است که شما می‌توانید کیس خود را همیشه به همراه داشته باشید و در کوچکترین جیب کیف یا لباس خود قراردهید.

افراد تصور دارند که شارژ باتری ایرپاد اپل بسیار زود خالی می‌شود یا استفاده از آن به صرفه نیست. در صورتی که ایرپاد اپل برای هر گوشی آن قابلیت شارژ ۹۳ میلی آمپر بر ساعت لیتیوم یون را دارد. این ظرفیت برای مدلهای کپی و های کپی عددی بین 60 الی 80 میلی آمپر بر ساعت تعریف شده است.

ایرپاد اپل چیست مای ایرپادز

2- کیفیت صدای ایرپاد در ایرپاد چیست

بسیاری از افراد بر این باور هستند که کیفیت صدای هدفون‌های با سیم و هندزفری‌های باسیم از ایرپاد بیشتر است. در صورتی که کیفیت صدای ایرپاد بسیار بی نظیر، مثال زدنی و بیشتر از هدفون‌های با سیم است. تولید کننده‌های ایرپاد تمام تمرکز خود را بر روی کیفیت صدای این محصول، قابلیت‌ها و هوشمندی ویژه آن قرار داده اند.

از ویژگی‌های خاص و کیفیت صدای ایرپاد می‌توانیم به حذف کردن مقدار نویز یا همان صدای محیط اطراف اشاره داشته باشیم برای مثال شما با استفاده از هندزفری و هدفون‌های باسیم تنها در صورتی می‌توانید صدای محیط اطراف را حذف کنید که صدای آهنگ خود را به بالاترین حد ممکن برسانید. اما با استفاده از ایرپاد بدون سیم شما می‌توانید با کمترین صدای ممکن به صحبت کردن با تلفن یا آهنگ گوش کردن بپردازید و صدای محیط اطراف خود را نشنوید.

از لحاظ صحبت کردن با ایرپاد کیفیت صدای ایرپاد بسیار بیشتری نسبت به هندزفری های با سیم دارد. برای مثال زمانی که شما با هندزفری‌های باسیم صحبت می‌کنید ممکن است مخاطب صدای شما را به صورت دقیق نشنود یا متوجه معنی کلمات شما نباشد اما با استفاده از ایرپاد صدا بسیار دقیق و با بالاترین وضوح ممکن به مخاطب انتقال پیدا می‌کند. همچنین انتقال صدا با استفاده از ایرپاد با سرعت بیشتری نسبت به هندزفری های با سیم انجام می‌شود برای مثال در صورتی که شما از هندزفری با سیم برای صحبت کردن با تلفن استفاده کنید صدا با لحظاتی مکس انتقال پیدا می‌کند و مخاطب با تاخیر صدای شما را می‌شنود. اما با استفاده از ایرپاد سرعت صحبت کردن شما با سرعت انتقال صدا برابر است و هیچ گونه تداخلی در انتقال ایجاد نخواهد شد.

ایرپاد چیست ؟

3 – ویژگی های ایرپاد در مقاله ایرپاد چیست ؟

شاید اینکه بدانید ویژگیهای ایرپاد چیست کمک خیلی خوب برای اطلاعات شما باشد. شرکت تولیدکننده ایرپاد همانطور که گفته شد تمرکز خود را بر روی ایجاد قابلیت‌های جدید و هوشمند در این محصول قرار داده است برای‌مثال اگر شما در حال گوش کردن آهنگ باشید و ایرپاد را از گوش خود بیرون آورید ایرپاد با استفاده از سنسور حرکتی می‌توانند این عملکرد را تشخیص دهد و برای جلوگیری از هدر رفتن باتری به صورت خودکار آهنگ را قطع می‌کند.

همچنین یکی دیگر از سنسورهای حرکتی ایرپاد باعث میشود تا زمانی که شما درب کیس ایرپاد خود را باز می‌کنید به صورت خودکار منوی آهنگ گوشی شما ظاهر شود تا شما بتوانید در سریع ترین زمان ممکن آهنگ مورد نظر خود را برای پخش انتخاب کنید.

قابل ذکر است که از زمانی که شما در ایرپاد خود را باز می‌کنید نیاز به متصل کردن دستی ایرپاد به گوشی همراه خود ندارید و این عملکرد به صورت خودکار اتفاق خواهد افتاد. همچنین ایرپاد شخصی شما که برای بار اول به صورت دستی با گوشی همراه شما هماهنگ شده است، به هیچ‌عنوان زمانی که با گوشی همراه شما در ارتباط است نمی‌تواند به گوشی‌های دیگر متصل باشد. کارکرد خودکار ایرپاد مختص و مخصوص گوشی همراه شما خواهد بود.

قابلیت‌های ایرپاد بسیار بالا است و تمامی عملکرد های بیان شده تنها در چند ثانیه اتفاق افتاد.

4- استفاده از سنسورهای متنوع در ساختار ایرپاد :

همانطور که در ابتدای مطلب بیان شد در ایرپاد از چندین سنسور استفاده شده است. سنسورهای نوری دارای نور مادون قرمز می‌باشد برای تشخیص این که ایرپاد درون گوش شما است یاخیر،مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد سنسورهای نوری در چند ثانیه اتفاق می افتد و شما اصلاً متوجه آن نمی‌شوید.

ایرپاد چیست ؟تمام کاربردهای ایرپاد که نمیدانید

سنسور دوم مورد استفاده در ایرپاد سنسور حرکتی است. این سنسور برای قطع کردن، وصل کردن آهنگ یا قطع کردن و وصل کردن تماس تلفنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. زمانی که شما روی ایرپاد یک ضربه کوچک میزنید این سنسور عملکرد خود را انجام میدهد و به دستیار صوتی ایرپاد دستور می‌دهد تا با توجه به عمل در حال انجام به قطع یا وصل کردن صدا بپردازد.

قابل ذکر است که ایرپادهای تولید سال جدید از طرف سنسور حرکتی قابلیت کم کردن صدا و زیاد کردن صدا در ایرپاد را نیز دارند و تمامی دستورهای ایرپاد با زبان انگلیسی به شما اعلام می‌شود..

مثال اگر یک مخاطب با شما تماس بگیرد یا شارژ ایرپاد شما تمام شده باشد، شماره تلفن این مخاطب یا دستور ایرپاد مانند خاموش شدن دستگاه با زبان انگلیسی در گوش شما اعلام می‌شود.

5- باتری و میزان شارژ ایرپاد :

می‌دانید هندزفری و هدفون‌های با سیم به دلیل اتصال از طریق سیم های رابط خود نیاز به شارژ ندارند. اما ایرپاد به دلیل بی سیم بودن و ارتباط از طریق بلوتوث با گوشی همراه شما نیاز به شارژ شدن از طریق کیس ایرپاد دارند، به همین دلیل پس از مدت زمان مشخص و خالی شدن شارژ باتری کیس ایرپاد ، شما باید از سیم شارژر برای شارژ کردن کیس ایرپاد استفاده کنید.

یکی از مهمترین مشخصه‌ها و ویژگی های ایرپاد در تعیین قیمت و کارایی یک ایرپاد همین پارامتر باتری میباشد که برای کاربران یکی از مهمترین مسائل و مشکلات کاری را رفع و میتواند بهترین تجربه‌ی کاربری را به بدترین تجربه تبدیل بنماید اگر باتری ایرپاد ضعیف باشد.

کیس ایرپاد چیست ؟

یک محفظه‌ای معمولا مستطیلی یا بیضی شکل هست که یک باتری دارد و از طریق این باتری خود ایرپادها را شارژ و نگهداری میکند.

ایرپاد چیست ؟تمام کاربردهای ایرپاد که نمیدانید

قابل ذکر است که کیس ایرپاد دارای یک باتری مجزا می‌باشد که در زمان شارژ شدن ایرپاد این باتری نیز شارژ میشود و به صورت یک پاور بانک عمل می‌کند تا زمانی که شارژ ایرپاد شما خالی شد بتوانید از طریق کیس بدون سیم به شارژ مجدد آن بپردازید.

میزان باتری ایرپاد و کیس ایرپاد شما از طریق گوشی همراه شما مشخص می‌شود، برای اطلاع از میزان باتری می‌توانید ایرپاد خود را به گوشی همراه نزدیک کنید تا میزان باتری روی صفحه گوشی شما نمایش داده شود.

چراغ ال ای دی ایرپاد بسیار کوچک است که با نورهای خود می‌تواند میزان شارژ تقریبی را به شما اعلام کند برای مثال در صورتی که این نوع سبز رنگ باشد یعنی شارژ باتری ایرپاد شما ۱۰۰ درصد است و شما نیاز به شارژ کردن کیس ایرپاد ندارید. اما زمانی که چراغ ال ای دی کیس ایرپاد نارنجی رنگ باشد یعنی شما باید کیس را به شارژر متصل کنید. معمولا درصد و کیفیت این نور تا حدودی میتواند میزان شارژ را نشان دهد ، اما وقتی نور زرد یا نارنجی نمایان شد باید ایرپاد خود را حتما به شارژ بزنید.همچنین زمانی که این نور به صورت کامل خاموش باشد یعنی شارژ کیس ایرپاد شما برابر با صفر است. امیدوارم که تونسته باشم تا اینجا این مطلب که کیس ایرپاد چیست رو به خوبی توضیح داده باشم.

ایرپاد اپل مای ایرپادز

6- توان مصرفی باتری ایرپاد :

به صورت کلی زمان استفاده ایرپاد با یک بار شارژ کامل به صورت متوالی ۵ ساعت است. یعنی اگر شما یک بار ایرپاد خود را شارژ کنید و علامت ایرپاد سبز رنگ باشد، می‌توانید ۵ ساعت بصورت مداوم از ایرپاد برای پخش موسیقی یا برقراری تماس استفاده کنید. همچنین در صورتی که شما دسترسی به شارژر ایرپاد خود نداشته باشید و شارژ گوشی های ایرپاد تمام شده باشد می‌توانید از باتری کیس ایرپاد تا ۲۴ ساعت برای شارژ کردن گوشی های ایرپاد خود استفاده کنید. برای اینکه بدونید ایرپاد چیست باید تمام این موارد رو کاملا بررسی کنید تا بتوانید ایرپاد اورجینال خرید کنید.

احتمالا بپسندید
تاریخچه هدفونهای اپل ، از خلقت تا کنون

مدت زمان تعیین شده برای تبدیل شارژ ایرپاد از صفر به صد،۱۵ دقیقه است. یعنی اگر شما ۱۵ دقیقه ایرپاد خود را داخل کیس شارژر بگذارید باتری ایرپاد کامل خواهد شد.

کیس ایرپاد فاقد شارژر همراه است و شما میبایست شارژر جدا برای آن بخرید یا از همان شارژر گوشی خود برای شارژ کردن آن استفاده کنید. در مدلهایی مثل ایرپاد پرو اورجینال کیس شارژ از شارژ وایرلس و شارژ سریع پشتیبانی میکند.

ایرپاد اپل

7- سیستم‌های پشتیبان ایرپاد : آیا ایرپاد اپل از دیگر گوشیها پشتیبانی میکند؟

قابل ذکر است که پشتیبانی دستگاه های اپل از ایرپاد و ساخت این دستگاه توسط شرکت اپل دلیل بر این نیست که گوشی‌های غیر اپل توانایی سازگاری با ایرپاد را نداشته باشند. امروزه بسیاری از گوشی‌هایی که از ایرپاد استفاده می‌کنند در کشورهای مختلف غیر اپل هستند. شما در حال مطالعه ایرپاد چیست هستید.

استفاده از ایرپاد اپل به این معنا نیست که لازمه اتصال به ایرپاد اپل بودن گوشی همراه شماست و شما برای اتصال به ایرپاد تنها باید یک بلوتوث قوی و سیستم اندروید 6 به بالا داشته باشید. هماهنگ شدن ایرپاد با سیستم های غیر اپل اصلا سخت نیست، فقط کافیست بلوتوث خود را روشن کرده و ایرپاد را به گوشی خود وصل کنید و نکته‌ی مهم اینجاست که هیچ کدام از قابلیت‌های ایرپاد در صورت هماهنگی با گوشی های غیر اپل تغییر نمی‌کنند. و شما میتوانید از تمام ویژگیهای آن استفاده کنید.

8- آیا ایرپاد از گوش می افتد؟

یکی از بزرگترین چالش‌های استفاده از ایرپاد قرار گیری این دستگاه در گوش است. بسیاری از افراد با توجه به این موضوع که نگران گم شدن ایرپادهای خود یا افتادن ایرپاد از گوش هستند، دست به خرید ایرپاد نمی‌زنند.

در صورتی که ابعاد ایرپاد به گونه‌ای طراحی شده است که به راحتی در گوش هر فرد قرار می گیرد و به هیچ عنوان حتی در صورت حرکت بسیار زیاد و ورزش امکان افتادن ندارد. یکی از ویژگی های ایرپاد همین پارامتر قرارگیری مناسب در گوش هست که به سادگی از گوش نمی افتد.

برای افرادی که با وجود ابعاد بسیار دقیق و بی‌نظیر ایرپاد نگران افتادن یا گم شدن ایپاد خود هستند،راهکاری تعبیه شده است تا با استفاده از بندهای نگهدارنده ایرپاد از افتادن ایرپاد خود جلوگیری کنند.

این بند دور گوش شما نصب می‌شود و با استفاده از یک اتصال بسیار کوچک به ایرپاد حتی در صورت افتادن، آن را متصل به سر شما نگه می دارد تا متوجه جدا شدن ایرپاد از گوش خود شوید.

قابل ذکر است که استفاده از بندهای نگهدارنده ایرپاد تنها یک ویژگی برای افرادی است که نگرانی‌های بیشتر از حد دارند و اجباری نیست .در واقع می توان گفت این بندها زیبایی ایرپاد را کاهش می‌دهند و بهتر است که شما از یک ایرپاد ساده استفاده کنید. پیشنهاد ما این است که به هیچ وجه کلاس کاری ایرپاد اورجینال خود را با همچین حرکتی پایین نیارید.

9 – اگر گوشی ایرپاد خود را گم کردیم چه کار کنیم؟ در مقاله ایرپاد اپل چیست ؟

بسیاری از افراد نگران گم کردن یکی از گوشی های ایرپاد خود هستند. قابل ذکر است حتی اگر شما یکی از گوشی های ایرپاد خود را گم کنید، می‌توانید از گوشی دیگری ایرپاد به تنهایی استفاده کنید و نبود یک گوشی باعث از کار افتادن کل ویژگی ایرپاد شما نخواهد بود.

گوشی‌های ایرپاد به گونه ای طراحی شده‌اند که شما حتی در صورت وجود هر دو گوشی می توانید تنها از یک گوشی برای آهنگ گوش کردن، برقراری تماس یا مکالمه های تلفنی طولانی مدت خود استفاده کنید. امیدوارم تا اینجای کار خسته نشده باشید و از مقاله ایرپاد چیست استفاده کرده باشید. بزن بریم ادامه‌ی مقاله ایرپاد چیست ؟

10- چگونه ایرپاد خود را کنترل کنیم؟

یکی از چالش‌های بسیار مهم برای افرادی که ایرپاد می‌خرند، کنترل این دستگاه است. در صورتی که کنترل ایرپاد بسیار ساده بوده و شما به راحتی می توانید با استفاده از یک دکمه کوچک روی کیس ایرپاد به کنترل آن از طریق گوشی همراه خود بپردازید. این دکمه برای هماهنگی اولیه با گوشی همراه شما مورد استفاده قرار می‌گیرد، شما باید دکمه را نگه دارید و بلوتوث گوشی خود را روشن کنید.،سپس بلوتوث کیس ایرپاد با بلوتوث گوشی شما هماهنگ شده و می‌توانید از طریق گوشی خود به کنترل ایرپاد مانند برقراری تماس، پخش آهنگ، زیاد کردن یا کم کردن صدای ایرپاد و… بپردازید.

قابل ذکر است که تمام ویژگی‌های ایرپاد از طریق گوشی همراه قابل کنترل می باشد و در ادامه به برخی از این قابلیت ها خواهیم پرداخت.

ایرپاد چیست مای ایرپادز
ایرپاد چیست ؟

11- ایرپاد چگونه کار میکند در مقاله ایرپاد چیست ؟

قابلیت پخش کردن موسیقی و متوقف کردن:

از مهمترین ویژگی‌های ایرپاد می توانیم به قابلیت پخش کردن و متوقف کردن موسیقی اشاره داشته باشیم. ایرپادهای نمونه قدیمی شما با استفاده از یک دکمه می‌توانید آهنگ را پخش یا متوقف کنید اما در حالت های جدید با استفاده از سنسور حرکتی و همچنین سنسور نوری شما می توانید تنها با استفاده از یک ضربه به ایرپاد آهنگ را متوقف یا پخش کنید.

قابل ذکر است که این ویژگی نه تنها برای پخش کردن یا متوقف کردن آهنگ بلکه برای پخش کردن صدای فیلم های یوتیوب، پست های اینستاگرام، استوری های اینستاگرام، پادکست ها، اسپاتیفای، آیتونز و ….می باشد..

عوض کردن آهنگ ها :

یکی از کاربردهای ایرپاد اینه که شما با استفاده از لمس ایرپاد می‌توانید آهنگ را عوض کنید برای اینکار باید با سرعت بسیار زیاد دوبار دکمه را فشار دهید تا آهنگ عوض شده و آهنگ بعدی پخش شود.

رد کردن آهنگ ها به صورت متوالی:

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد ایرپاد استفاده از آن برای رد کردن آهنگ‌ها به صورت متوالی است. برای مثال یک پوشه آهنگ در گوشی شما باز می‌شود و شما علاقه به گوش کردن پادکست های آن ندارید به همین دلیل می‌توانید با استفاده از نگه داشتن مداوم دکمه در قسمت پایین چندین آهنگ را در چند ثانیه تعویض کنید.

باز پخش کردن آهنگ :

متوجه شدیم که اگر شما دوبار لمس را فشار دهید، می توانید آهنگ را عوض کنید. اگر دو بار فشار دهید و در بار دوم دکمه را نگه دارید، می توانید چندین آهنگ متوالی را عوض کنید. اما اگر شما به صورت سریع و متوالی سه بار دکمه را فشار دهید، می توانید آهنگی که در حال پخش شدن است را پخش کنید از ابتدا شروع شود.

احتمالا بپسندید
گواهینامه ip چیست ؟ ip68 به چه معناست ؟

پلی بک کردن آهنگ :

آیا می‌دانستید که شما با استفاده از دکمه ایرپاد به راحتی می‌توانید آهنگ در حال پخش را چند ثانیه عقب برگردانید و مجدداً متن آهنگ را گوش کنید.برای این کار تنها کافی است که دکمه را سه بار به صورت متوالی و با سرعت بسیار بالا فشار دهید و در بار سوم دکمه را نگه دارید تا آهنگ با سرعت متوسط به عقب بازگردد و به صورت مجدد از ثانیه دلخواه شما پخش شود.

ایرپاد پرو مای ایرپادز

استفاده از ایرپاد به صورت میکروفون :

همانطور که می‌دانید شما از ایرپاد برای صحبت کردن و تماس تلفنی استفاده می‌کنید،این عملکرد این معنی است که شما می‌توانید از ایرپاد به صورت میکروفون نیز استفاده کنید. یکی از کاربردهای ایرپاد که شاید بهش توجه نداشته باشند خیلیا همین میکروفون ایرپاد هست.

ایرپاد به گونه‌ای طراحی شده است که در مکان‌های پر سر و صدا می تواند به صورت کامل صداهای نویز و اضافی را حذف کند و تنها صدای مخاطب را انتقال دهد. با وجود اینکه میکروفون بسیار کوچک بوده اما قدرت بسیار زیادی دارد و می تواند حکم یک میکروفون قوی را برای شما داشته باشد.

از موارد مشاهده کننده صدای خش خش و مخاطب در ضبط صدا به دلیل نزدیک بودن صدا به میکروفون هستیم. اما در میکروفون ایرپاد به دلیل قوی بودن میکروفون و وضوح بالای صدا شما هیچگونه خش‌خش درصد آن مشاهده نخواهید کرد و به هر میزانی که فاصله شما با میکروفون کمتر باشد، صدای واضح تری خواهید داشت.

برقراری تماس تلفنی

از ویژگی‌های اصلی ایرپاد که باعث می‌شود درصد بالایی از مردم از آن استفاده کنند، برقراری تماس تلفنی است. برای مثال اگر شما مدت زمان زیادی را پشت فرمون ماشین هستید و نمی توانید گوشی دست بگیرید. برقراری تماس‌های تلفنی خود به شما استفاده از ایرپاد را پیشنهاد می‌کنیم. شما با استفاده از ایرپاد می‌توانید به برقراری تماس، پایان تماس و ویژگی‌های دیگر بپردازید.

ایرپاد چیست ؟

پاسخ دهی به تماس های تلفنی :

تصور داشته باشید که گوشی تلفن همراه شما زنگ می‌خورد اما شما موقعیت پاسخگویی به تماس خود را ندارید.در این موقعیت به شما پیشنهاد می کنیم که با استفاده از ایرپاد خود تماس تلفنی را پاسخ دهید و به برقراری ارتباط با مخاطب بپردازید.

برای پاسخگویی به تماس‌ها شما نیازی به فشار دادن دکمه یا متصل کردن ایرپاد خود به سیم به گوشی همراه ندارید. بلکه از طریق ارتباط بلوتوثی تماس تلفنی در ایرپاد شما پخش خواهد شد و شماره مخاطب با حروف انگلیسی به شما اعلام می‌شود. در صورتی که علاقه به پاسخ دهی داشته باشید، می‌توانید با یک ضربه کوچک به ایرپاد آن را متصل کنید.

قطع کردن مکالمه جاری :

شما تماس با پاسخ می‌دهید و ارتباط مورد نظر خود را برقرار می کنید می توانید با یک ضربه کوچک روی ایرپاد به پایان تماس بپردازید. قابل ذکر است در صورتی که شما پشت خطی داشته باشید که شخص دیگری در انتظار تماس تلفنی شما باشد، با ضربه زدن روی ایرپاد نه‌تنها تماس تلفنی شما قطع می‌شود بلکه تماس تلفنی جدید شما به صورت خودکار متصل خواهد شد.

رد کردن تماس تلفنی

در مواقعی که شما علاقه به پاسخگویی به تماس تلفنی ندارید و جدید تلفن همراه خود را قطع کنید میتوانید دوبار پشت سرهم دکمه ایرپاد خود را فشار دهید تا رد تماس خودکار انجام شود. این عملکرد حدود دو ثانیه زمان می‌برد و شما به هیچ عنوان در این دو ثانیه نباید به صورت مجدد روی ایرپاد خود ضربه بزنید زیر باعث پخش تماس خواهد شد.

معلق کردن مکالمه

آیا می‌دانستید که می توانید با استفاده از دکمه ایرپاد تماس خود را معلق نگه دارید و تماس دیگری را متصل کنید؟برای این کار تنها کافی است که دکمه ایرپاد خود را یک ثانیه به صورت مداوم نگه دارید تا تماس پشتی شما متصل شده و تماس اول شما معلق نگه داشته شود.

در صورتی که شما از سرویس پیغام گیر صوتی گوشی همراه خود استفاده م‌ کنید می‌توانید و استفاده از ایرپاد تماس صوتی را به پیغام گیر صوتی خود انتقال دهید تا مخاطب پیکان خود را برای شما بگذرد. برای این کار کافی است که زمان زنگ خوردن ایپاد روی دکمه وسط یک بار کلیک کنید تماس صوتی به صندوق پستی صوتی شما انتقال پیدا کند.

دقت داشته باشید که در صورت انجام این کار پیغام مخاطب در ایرپاد پخش خواهد شد و سپس به صندوق پستی انتقال داده می‌شود.

از بهترین ایرپادهای کپی رو یه دید بزن ایرپاد پرو های کپی و ایرپاد 3 های کپی

عکس گرفتن :

یکی از ویژگی‌های مهم ایرپاد استفاده از آن برای عکس گرفتن است. برنامه دوربین روی گوشی همراه شما فعال باشد می‌توانید با فشار دادن دکمه ایرپاد به‌راحتی به عکس گرفتن بپردازید.

قابل ذکر است که با نگه داشتن این دکمه عکس شما تبدیل به فیلم خواهد شد و همچنین کیفیت این عکس و فیلم با کیفیت عکس و فیلم عادی گوشی همراه شما برابر است.

چرا باید ایرپاد بخرم ؟ ۱۱مورد مزیتهای استفاده از ایرپاد

چرا باید ایرپاد بخرم ؟ مزیتهای استفاده از ایرپاد چیست؟ تا حالا شده از خودتون این سوالات رو بپرسید که کاربردهای ایرپاد چیست ؟ اصلا چه لزومی داره که از یک هدفون بلوتوثی استفاده کنیم؟ چه لزومی داره که ما یک هزینه‌ی اضافه تر بر خرید گوشی بابت خرید ایرپاد هم داشته باشیم؟ در این مقاله سعی شده دلایلی اصلی داشتن یک ایرپاد عنوان بشه که حتما دلیل منطقی باشه.

۱ – حذف سیم هندزفری باسیم و مشکلات آن

همیشه با سیم هندزفری مشکل داریم، با گره خوردناش یا گیرکردناش به لباس و آستین و دکمه لباس و … فکر کن همه‌ی این مشکلات با ایرپاد یا هدفون بلوتوثی رفع میشه. چقدر راحت میشید وقتی که گوشی رو میزه و دیگه نیاز نیست برای آوردن یک لیوان آب با بلند شدنتون از پشت میز حتما گوشیتونو هم وردارید، اتصال با بلوتوث برقراره و شما موزیک و موسیقی یا هرچیزی که دارید گوش میدید رو ادامه میدهید بدون هیچ دردسری…

موقعی که میخوایی بری تو خیابون و هندزفری باسیم داری و مجبوری برای هر جابجایی ناخواسته قطع شدن یا بیرون اومدن جک هندزفری رو تحمل کنی و دوباره متصلش کنی. همه‌ی این مشکلات با یک ایرپاد و یا هدفون بلوتوثی تو گوشی حل میشه و با خیال راحت ازش استفاده میکنی.

۲ – راحتی حمل و نقل یکی از مهمترین مزیتهای استفاده از ایرپاد

جمع کردن هندزفری باسیم و دوباره استفاده کردن از اون اگه مشکلی پیش نیاد تو بهترین حالت جمع تایم دو حالتش ۲ تا ۳ دقیقه دقیقه حداقل طول میکشه ولی شما در چند ثانیه ایرپادتون رو وصل و قطع میکنید و بدون هیچ دردسر و مشکلی اونو داخل کیس خودش قرار میدید.

بارها بوده مسافرت رفتم و هندزفری باسیم خودمم با خودم بردم اما وقتی خواستم استفاده کنم با اینکه خیلی مرتب هم جمعش کردم و داخل کیف گذاشتم، گاها دیر پیدا شده و اگه هم دم دست بوده یا تو کیف مخصوص بوده یه پیچ خوردگی یا گره خوردگی پیدا کرده که این قضیه تو ایرپاد اصلا نیست.

احتمالا بپسندید
انواع سبک موسیقی کدامند؟

یا گاها پیام صوتی برات میاد و داخل اتوبوس یا مترو هستی اگه هندفزی باسیم باهات باشه قیدشو میزنی تا برسی جایی مناسب ولی اگه ایرپاد باهات باشه سریع استفاده میکنی و پیامتو باز میکنی و گوشش میدی.

۳ – بالا بردن امنیت گوشی و جلوگیری از سرقت گوشی

قطعا بارها مشاهده کرده یا شنیدی که وسط خیابون گوشی فردی رو دزدیدن. یا شایدم قربانی بودی تا حالا. وقتی ایرپاد داری برای تماس و برقراری تماس نیازی به بیرون آوردن گوشی از جیب ندارید و این میتونه خیلی از دزدیده شدن گوشیتون جلوگیری کنه. یا تومکانهای شلوغ که ترس دزدیده شدن گوشی هست با خیال راحت ایرپادتو میزنی و به مکالمه یا موزیک خودت ادامه میدی و ترسی بابت دزدهای نامرد هم ندارید.

روش‌های جلوگیری از سرقت گوشی - مای ایرپادز

۴ – مکالمه در هر شرایطی، در چرا باید ایرپاد بخرم ؟

اگه مثل من از اونایی که مکالمه‌ی زیادی داری و روزانه شاید بیش از ساعت و ساعتها مکالمه داری پس باید ایرپاد داشته باشی که استفاده از ایرپاد برای تماس خیلی حس زیبا و راحتی بهتون میدن. اگه پشت فرمون ماشینی و ترس جریمه شدن رو داری و مجبور به مکالمه باشی کار عاقلانه اینه که ایرپاد یا هندزفری استفاده کنی، که البته ایرپاد بعلت سهولت استفاده ارجحتره. اگه شغلت اینه که به واسطه‌ی اون مجبور به مکالمه‌های زیاد هستی پس بهت پیشنهاد میکنم که حتما یه دونه ایرپاد های کپی هم که شده برا خودت تهیه کنی.

مشاغلی مثل راننده‌های عزیز، مهندسین عزیز ، بازاریها و خصوصا بازارهای ارز و دلار و بورس ، بازاریابهای عزیز و فروشگاه‌دار و مدیریت اونها و خیلی از مشاغل که بیس کارشون بر پایه‌ی مکالمه‌ی تلفنی و از راه دور شاید باشه به نوعی بایستی یه دونه ایرپاد داشته باشن حتما.

مزیتهای استفاده از ایرپاد - مای ایرپادز

۵ – لذت موسیقی و دلیل اصلی چرا باید ایرپاد بخرم

یکی از بیشترین کاربردهای ایرپاد گوش دادن به موسیقی و موزیک دلخواهتون در هر حالت و هر مکانی بدون دردسره. فکر کن تو مسافرتی یا توی ماشینی بدون هیچ مزاحمتی داری به موزیک دلخواهت گوش میدی، یا توی خوابگاه یا کتابخونه‌ای میخوایی به کتاب صوتی گوش بدی یا یک پادکست آموزشی گوش بدی خیلی راحت بدون هیچ دغدغه‌ای ایرپادت رو باز میکنی و تو چند ثانیه هر مدل موسیقی رو پلی میزنی.

کاربردهای ایرپاد - مای ایرپادز

۶ – لذت انتقال هیجان گیم یکی از جوابهای مهم کاربرد ایرپاد چیست

اون صداهای مختلف و انفجار و هیجان بازیهای اکشن خصوصا حتی با صدای استریوی گوشی نمیتونه اون هیجان اصلی که یک ایرپاد به گوشت میرسونه رو برسونه. اون لذت صدای شلیک توی کال آف دیوتی و پابجی رو فقط باید با ایرپاد بشنوی تا بتونی کامل لذتشو حس کنی. گرفتن صدای پای دشمن و تشخیص درست جهت نزدیک شدن سرباز دشمن رو فقط باید یک ایرپاد خوب یا یک ایرپاد گیمینگ به گوشتون برسونه.

جدا از اینکه هر مدل ایرپادی رو میتونید موقع گیم استفاده کنید اما ایرپاد مخصوص گیم بصورت اختصاصی نیز زیاد طراحی شده که قابلیت تفکیک صداهارو دارن و کیفیت صدای بهتری رو به گوشتون میرسونن. علاوه بر این ظاهر زیباتر و شکل و طراحی بسیار جذابتری نسبت به بقیه‌ی هدفون بلوتوثیها و ایرپادها دارن که هر کسی رو ترغیب به داشتن اونها میکنه خصوصا گیمرهای عزیز.

مزیتهای استفاده از ایرپاد - مای ایرپادز

۷ – عدم ایجاد مزاحمت برای دیگران

توی تمام کاربردهای ایرپاد این موضوع به وضوح دیده میشه که برای اینکه مزاحم کسی نشیم از ایرپاد استفاده میکنیم و چی از این بهتر که کسی بخاطر موسیقی و مکالمه‌ی ما احساس عدم رضایت و مزاحمت کنه و این مورد میتونی فلسفه‌ی وجودی مزیتهای استفاده از ایرپاد باشه و باعث تولید ابتدا چیزی به اسم هندزفری شده باشه.

اگه حریم دیگران برات مهمه و نمیخوایی خدایی نکرده مزاحم کسی بشی ایرپاد رو برای تو طراحی کردن که خللی در برنامه‌ی تفریحی آموزشیت پیش نیاد و در عین حال مزاحم کسی دیگه هم نشی.

۸ – تمرکز روی کتاب صوتی و کتابهای موفقیت

اگه کسی از من بپرسه که چرا باید ایرپاد بخرم بدون شک این مورد رو در مورد دلیل انتخاب خودم میگم که با خیال راحت و با تمرکز کامل به کتاب صوتی و آموزشی که خریدی گوش بدی. یکی از کاربردهای ایرپاد برای دانشجوها و دانش آموزان عزیز بحث آموزش و گوش دادن به کتاب صوتی و پادکست هست. این روزا هم که بازار خرید و فروش پکیجهای آموزشی داغه و احتمالا خودتم تا حالا شده پکیج و کتاب صوتی خریده باشی چه بهتر که اونو استفاده کنی و ازش نتیجه بگیری و چه وسیله‌ی جانبی بهتر از ایرپاد که هر جایی میری بتونی پکیج آموزشیتو نگاه یا گوش بدی.

خودم کتاب صوتی و انواع آموزش زیاد گوش میدم و ازشون لذت میبرم واقعا. یکی از سایتهایی که میتونم با خیال راحت بهتون معرفی کنم که بتونید ازش استفاده کنید رادیو مثبت هست که واقعا مجموعه‌ی بسیار قدرتمندی هستند و کتابهای صوتی بشدت جذابی رو تولید میکنن. اینجا وظیفه خودم دونستم که بپاس خدمات عالیشون اینجا نامی هم ازشون ببرم.

کاربرهای ایرپاد چیست - مای ایرپادز

۹ – تماشای سریال و فیلمهای مورد علاقه

خیلیاتون اهل ویدئو و فیلم هستید قطعا و هزاران بار شده که خانوده بهتون میگن داری چکار میکنی بسه و چشات دراومد و از این حرفا 😁 . اما اگه یه دونه ایرپاد تو گوشتون باشه اول اینکه خیلی بیشتر لذت ویدئو رو حس میکنید و دوم اینکه دیگه مزاحم کسی نیستید یا راحت تر میتونید بدون اینکه کسی کتوجه شه سریال گیم اف ترونز رو ببینید.

۱۰ – جذابیت و کلاس کاری یکی از مزیتهای استفاده از ایرپاد

چه بخوایید و چه نخوایید، استفاده از ایرپاد هم بهتون جذابیت میده و هم براتون کلاس کاری میاره. حالا احتمالا بعضیا هم بخاطر همین دو مورد ایرپاد بخرن. وجود یک ایرپاد اورجینال وقتی تو گوشتونه علاوه بر جذابیت ظاهری حتی میتونه اعتماد بنفس هم براتون بیاره چرا که بدون هیچ زحمتی تماسهای ورودی رو پاسخ میدید و در رفت و آمدتون به محل کار هم ازش استفاده میکنید.

۱۱ – ورزش پرنشاط یکی از مهمترین کاربردهای ایرپاد

اگه ورزشکاری یا قصد دارید که ورزش رو از شنبه‌ی بعدی استارت بزنید حتما مطلع هستید که موزیک چه تاثیر مثبتی میتونه توی روند پیشرفتتون داشته باشه و سوای اینکه موزیک دلخواهتون رو گوش میدید، ایرپاد مثل هندزفری باسیم و هدفون نیست که مزاحم کارتون بشه و از طرفی در ورزشهای تحرکی و دو قطعا ایرپاد میتونه بهترین کاربرد رو داشته باشه.

در ورزشهایی مثل دو و پیاده روی سریع تنها نوعی که میتونید با خیال راحت و بدون مزاحمت استفاده کنید هدفون بلوتوثی تو گوشی یا همون ایرپاد هست . پس اگه قصد شروع ورزش رو داری و یا ورزشکاری بجمب و ایرپاد مناسب خودتو تهیه کن. و اگه کسی پرسید چرا باید ایرپاد بخرم با قاطعیت بگید برای لذت بردن از ورزشم.

کاربرد ایرپاد چیست - مای ایرپادز

چرا باید ایرپاد بخرم

۱۱ علت بیان شد که مزیتهای استفاده از ایرپاد رو کاملا بدونید. سعی شد که مطالب بیشتر تجربی عنوان بشه چرا که بالاترین علم تجربه هست و مزیتهای ایرپاد رو کسی میتونه درست و حسابی بگه که از ایرپاد در موقعیتهای مختلف استفاده کرده باشه. شما اگه پیشنهاد یا انتقادی دارید خوشحال میشیم توی کامنتها به ما متذکر بشید.

سخن پایانی ایرپاد چیست ؟

در مقاله ایرپاد چیست سعی کردیم که ابتدا بصورت واژگانی و بعد تمام زوایا و تمام قسمتهای یک ایرپاد را شرح داده و ویژگی های ایرپاد را نیز بیان کنیم. بجز اینکه در این مقاله به سوال ایرپاد اپل چیست پاسخ دادیم، سعی شده است دید کلی و صحیح نیز درمورد هدفون بلوتوثیهای یا همون هندزفری بلوتوثیهای دیگر برندها نیز به مخاطب داده بشود.

منبع : مای ایرپادز

نظرات (10)

کوروش

عالی ممنون

    خواهش میکنم. با سپاس از همراهی شما

بهرام

چرا به بادز سامسونگ ایرپاد میگن؟ آخه فازشون چیه؟

    دیگه جا افتاده کاریش هم نمیشه کرد

فری یگانه

چقدر طولانی😂😂😂 ولی عالی بود ممنونم

حسینی

کامل بود . و خیلی طولانی. ممنون بابت محتوای عالیتون.😘😘

وحیدی

من عاشق ایرپاد ۳ اپل هست و ایرپاد پرو سامسونگ

محمدی

عالی و کاربردی . کامل کامل بود خیلی ممنونم