مشکلات ایرپاد فیک ۸ موردی که نمیتونید ازش رد بشید

مشکلات ایرپاد فیک

مشکلات ایرپاد فیک ۸ موردی که نمیتونید ازش رد بشید

مشکلات ایرپاد فیک هرچند ارزش خرید بالایی داشته باشند یک همراه همیشگی این مدل ایرپادها هستن.رسالت کاری مای ایرپادز اینه هرچند شاید عنوان این مطالب به ضرر خودمان باشد اما اگر بنا بر صداقت با مشتری هست باید مشکلات یک انتخاب هرچند ارزان رو گوشزد کنیم. در پستهای قبلی این مطلب رو عنوان کردم که چرا باید ایرپاد فیک بخرید اما این سری مشکلات همراه ایرپاد فیک رو هم خدمتتون میگم. انتخاب با خود شماست در نهایت که خرید ایرپاد فیک رو انتخاب کنید یا مدل و کیفیتهای دیگه‌ای رو. و همچنین در نظر داشته باشیدکه قبل از خرید ایرپاد حتما از مقالات و قسمت وبلاگ مای ایرپادز استفاده کنید تا اطلاعات کاملی در مورد ایرپادها و هدفون بلوتوثیها داشته باشید، بزن بریم برای مطالب خیلی مهمتر…

۱ – عدم کارایی برای مدت طولانی اولین مشکل ایرپاد فیک

جنس فیک و غیر اصل هر کالایی قرار نیست و نباید که به اندازه‌ی اورجینال و های کپی اون عمر کنه اما برخی موارد این عمر میتونه خیلی کوتاه هم باشه. شاید یکی اصلی ترین مشکلات ایرپاد فیک اینه که در برخی موارد نتونید برای مدت نه طولانی فقط برای مدت معقولی از اون استفاده کنید و خیلی زودتر از اونی که فکر میکنید خراب بشه. البته خرابی این مدل بیشتر ناشی از باتری اون هست که شاید برای تعویض اون نصرفه که به تعمیرکار بسپاری و کار رو ارزون و جمع و جور دربیاره.

دو مدل ایرپاد که بشدت مورد استقبال قشر نوجوان هستند، بخاطر قیمت خیلی خوبشون ایرپاد i12 و ایرپاد i11 هست که این دو مدل طراحی و کپی برداری از ایرپاد ۲ اورجینال و ایرپاد ۲ های کپی هستند. این دو مدل بخاطر اینکه کپی برداری خوبی داشته‌اند خیلی محبوب هستن اما اینجا مشکلات ایرپاد i12 و مشکلات ایرپاد i11 نیز شامل همه‌ی موارد مطرحه نیز میشود.

مشکلات ایرپاد فیک

۲ – کیفیت پایین صدا جز لاینفک مشکلات ایرپاد فیک

صدا در ایرپاد فیک اون هیجان و شدت قابل انتظار رو در ولوم بالا نداره اما اگه ولوم رو متوسط رو به پایین بذارید کیفیت قابل قبول و مطلوبی بهتون میده. اینکه میگیم صدای بالا نمیتونه چرا که تفکیک صدا رو نمیتونه درست انجام بده و صداها به قول معروف قاطی میشن.

احتمالا بپسندید
انواع سبک موسیقی کدامند؟

دیگر مورد اینه که کیفیت پایین صدا در برخی از موزیک و موسیقیها بخاطر عدم پشتیبانی از همه تایپ موسیقی هست و یک ایرپاد فیک نمیتونه همه سبک موسیقی رو به درستی براتون پخش کنه. بطور مثال شما از موزیک پاپ یهو تعویض میکنی میری سنتی از سنتی میری رپ و خلاصه انواع سبک موسیقی رو گوش میدی و به یه ایرپادی نیاز داری که راحت بهت صدای خروجی خوبی بده و از مشکلات ایرپاد فیک فرار کنی.

۳ – نویز و عدم پشتیبانی از بیس صدا

یکی از مشخصه و تفاوت ایرپاد اصل و و فیک اینه که ایرپاد فیک نویز داره و در ولوم بالا این نویز بیشتر خودشو نشون میده . وقتی که یک آهنگ بیس دار خصوصا دارید گوش میدید اون وقت هست که متوجه میشید ایرپاد غیر اصل نویز داره و نمیتونه به صورت صحیح و شفاف موزیک رو براتون پخش کنه. البته این نویز و این عدم تمیزی پخش موزیک به گونه‌ای نیست که اذیت کنه خصوصا تو ولوم پایین تا متوسط. این مورد رو بیشتر برای اون افرادی میگم که به کوچکترین نویز هم حساس هستند و نمیتونن تحملش کنن وگرنه اونقدرا هم اذیت کننده نیست.

۴ – کیفیت پایین کیس شارژ

کیش شارژ معمولی و های کپی و کیفیتهای بالاتر از متریال و جنس بدنه‌ی محکمتری ساخته شده‌اند ولی یکی از مشکلات ایرپاد فیک اینه که جنس کیس شارژ ضعیف و قسمت در کیس شارژ از لولای خوبی برخوردار نیست به علاوه اینکه جنس بدنه هم ضعیف هست و خیلی زود خط و خش میگیره و حتی شاید در اثر سقوط از دستتون هم ترک ورداره.

۵ – ساعت مکالمه و موزیک پایین

یکی از معایب ایرپاد غیر اصل تایم پایین موزیک و مکالمه‌ی مورد نظرتونه. با هر کیفیتی که شما در نظر بگیرید حدود ۲ ساعت میتونید بصورت مداوم از ایرپادتون شارژ بگیرید که این تایم بنظرم پایینه و فقط برای اونایی خوبه که بصورت معمولی از ایرپاد استفاده میکنند و افرادی که گیمرند و موزیک خیلی گوش میدن شاید براشون آزار دهنده باشه که بخوان هر دو ساعت یه بار ایرپاد رو داخل کیس شارژ بزنن که شارژ شه.

احتمالا بپسندید
راهنمای استفاده از ایرپاد و هدفون بلوتوثی، جامع

با شارژ کیس هم فکر کنم حدود ۱۰ ساعت کلی و شاید یه ذره بیشتر توی عموم ایرپادهای فیک میتونید شارژ ازشون بگیرید و استفاده کنید. این تایم پایین که جز مشکلات ایرپاد فیک نوشتم در مواقع عادی و کار و منزل شاید اونقدری خودشو نشون نده ولی توی مسافرت بشدت خودشو نشون میده و میتونه بشدت آزار دهنده باشه.

۶ – وجود ال ای دی پر نور در ایرپادها

یکی از مشکلات ایرپاد فیک و شاید یکی از نشانه های ایرپاد فیک وجود ال ای دی های پر نور آبی و قرمز در خود ایرپاد هست که از فاصله‌ی دور نمایان هست و بنظر من این نور و این ال ای دی های پر نور وجهه‌ی جالبی ندارن و به قولی ضایع میزنن و شاید جلوه‌ای بچه گانه دارند. در صورتی که در ایرپادهای اورجینال و های کپی این ال ای دی های روشن و خاموش و سلامت وسیله با نور زیبا و کم و جلوه‌ی خیلی خوبی خود نمایی میکنند

۷ – مکالمه‌ی بسیار ضعیف یکی از مشکلات اسرپاد فیک

کیفیت مکالمه در ایرپاد فیک پایینه و علتش وجود میکروفون معمولی و یا حتی ضعیف در داخل خود ایرپادها هست و از طرفی شما وقتی یک ایرپاد های کپی میگیرید خودش یک میکروفون با کیفیت داره و در ایرپاد اورجینال گاها چندتا میکروفون داخل ایرپاد تعبیه شده که میتونه هم صدای شمارو خوب برسونه و هم میتونه صداهای محیط رو دریافت کرده و نویز رو حذف بنماید.

اما در ایرپاد کپی کیفیت پایین و غیر اصل شما با یک میکروفون ضعیف طرف هستید و صداتون به صورت خیلی بالا و با کیفیت به طرف مقابلتون نمیرسه اما صدای دریافتی کیفیت قابل قبولی داره و صدای طرف مقابل رو به صورت واضح و کامل میشنوید. البته در برخی مدلها اصلا مکالمه هم وجود نداره 😁 در کل بخواییم هم صدای دریافتی و هم خروجی رو باهم یک مکالمه‌ی معمولی و خوب در نظر بگیرم اینه کخ نمیتونید یک مکالمه‌ی خیلی خوب و عالی داشته باشید و ایرپاد فیک رو بعنوان مکالمه‌ی طولانی و با کیفیت نخرید.

احتمالا بپسندید
مقایسه ایرپاد پرو و گلکسی بادز پرو ، قلمرو پادشاهان

مشکلات ایرپاد i12 و مشکلات ایرپاد i11 نیز همین موارد هست که مکالمه‌ی خوبی نمیتونن بهتون بدن.و توی همین دو مدل هم به شخصه چندین کیفیت مختلف دیدم که باز باهم فرق داشتند. پس احیانا موقع خرید ایرپاد فیک دقت کنید که حداقل یه لول کیفیت بالاتر بگیرید تا بتونید بیشتر و بهتر ازش استفاده کنید. این موضوع هم بستگی به شناخت شما از انواع ایرپاد و وجدان فروشنده داره که کیفیت رو راست و حسینی بهتون بگه.

مشکلات ایرپاد i2

۸ – تاخیر در اجرای دستورات

این مورد در مواقع موزیک و مکالمه شاید اصلا به چشم نیاد یا بشه ازش به راحتی رد شد اما وقتی که بخوایید بازی کنید و گیم بزنید به شدت میتونه روی عملکردتون تاثیر داشته باشه اگه زمان براتون مهم هست توی اون بازی، مثل کال آف دیوتی و رقابت با دشمن مجازی که لحظه‌ها داخلش سرنوشت بازی رو تعیین میکنند باید بدونید که ممکنه بخاطر ایرپاد فیک پوزیشن عالی و موفقیتتون تبدیل به شکست بشه بخاطر اینکه با تاخیر صدای پای دشمن رو شنیدید.

نظرات (2)

بیرانوند

عالی بود ممنونم