علت شارژ نشدن ایرپاد + راه حل کامل

علت شارژ نشدن ایرپاد - مای ایرپادز

علت شارژ نشدن ایرپاد + راه حل کامل

علت شارژ نشدن ایرپاد و هدفون بلوتوثی چیست؟ علت روشن نشدن ایرپاد چیست؟ جواب دادن به این سوالات آنچنان پیچیده نیست و علتهای خیلی گنگ و نامعلومی نداره.و بعد از این مقاله بهتون قول میدم که مشکلتون رفع شده باشه. طبق روال خیلی خلاصه میگم برای اونایی که حوصله ندارن کامل بخونن و بعد کاملتر توضیح میدم بریم با این پست خفن مای ایرپادز همراه باشیم.

علت شارژ نشدن ایرپاد + راه حل کامل

خلاصه علت شارژ نشدن ایرپاد

اگه ایرپادتون شارژ نمیشه و چراغش روشن نمیشه میتونه علتهای مختلفی داشته باشه اما اگه بخوام خیلی خلاصه و توی یک پاراگراف توضیحش بدم که سریع عیب رو پیدا کنید میتونم بگم شایعترین علت شارژ نشدن ممکنه ایراد خارجی باشه یعنی از خود ایرپاد نباشه. علت ممکنه کابل شارژ باشه و اگه کابلتون سالمه ممکنه از شارژر باشه و یا خرابی سوکت شارژتون باشه.

اگه تازه ایرپاد خریدید و ایرپادتون شارژ نمیشه و چراغش روشن نمیشه نترسید مشکلی نیست معمولا باتری کیس شارژ کاملا دِشارژ شده و نیاز هستی یکی دوساعت شارژش کنید تا دوباره فعال بشه.خلاصه تر از این دیگه نمیشه گفت. حالا اگه میخوایی مرحله به مرحله با هم پیش بریم و راه حل هم بهت بگم برو بریم ادامه مقاله علت شارژ نشدن ایرپاد..

بریم قدم به قدم از عوامل خارجی علت شارژ نشدن ایرپاد شروع کنیم و بعدش بیاییم جلو مرحله به مرحله چک کنیم تا ایراد اساسی رو پیدا کنیم.

۱ – شارژر را چک کنید

مرحله‌ی اول شارژر رو چک کنید . برای چک کردن یه راه خیلی ساده هست اونم اینه که از شارژ برای گوشیتون استفاده کنید و اگه شارژر مشکلی نداره برید برای مرحله‌ی بعدی. اما یه راه خیلی خوب و مطمئن برای تست شارژر اینه که از کابل سالم استفاده کنید و از برنامه AMPER برای تست آمپر ورودی به گوشی و سالم بودن شارژر استفاده کنید.اگه آمپر خروجی شارژر از ۵۰۰ میلی آمپر به پایین باشه ممکنه نتونه به درستی ایرپادتون رو شارژ کنه.

احتمالا بپسندید
شارژ وایرلس چیست ؟ همه چیز در مورد شارژ بیسیم

یه نکته بگم در مورد برنامه آمپر اونم اینکه این مقدار ۵۰۰ میلی آمپری برای یک گوشی قدیمی و یا ایرپاد متوسط و های کپی مناسبه اما یه ذره دیر شارژ میکنه ایرپاد اورجینال رو . اگه زیر ۳۰۰ و ۲۰۰ میلی آمپر خروجی بده اصلا روی اون شارژر حساب باز نکنید. چرا که این مقدار بعد از اتلاف و بعد از بالارفتن دما پایینتر میاد و عملا آمپر مناسبی به ایرپاد نمیرسونه و نمیتونه شارژ کنه. برید شارژر رو عوض کنید و با یه شارژر دیگه ایرپادتون رو شارژ کنید.

۲ – کابل شارژ ایرپاد در علت شارژ نشدن ایرپاد

شایعترین علت شارژ نشدن گوشی و ایرپاد همین کابل هست چرا که وسیله‌ای مصرفی و بسیار آسیب پذیر هست . کابل شارژ رو عوض کنید و دوباره ایرپاد رو به شارژ بزنید. اگر ایراد از این مورد هست سعی کنید برای دفعه‌ی بعد از کابل با کیفیت استفاده کنید و از کابل بدرد نخور استفاده نکنید.

۳ – سوکت کیس شارژ را چک کنید

علتهایی که میتونه باعث شه سوکت شارژ ایرپاد بدرستی عمل نکنه یکی کثیفی اون هست و یکی خرابی که هردوتا مورد رو چک میکنیم.

کثیفی سوکت

بخاطر اینکه کیس شارژ ایرپاد وسیله‌ای کوچکی هست و مدام داخل جیب هست، امکان اینکه آشغال بره داخل سوکتش خیلی زیاده . پس همیشه سعی کنید پاکش کنید. اگه ایرپادتون شارژ نمیشه سعی کنید با پنبه و الکل محل سوکت رو پاک کنید و کثیفیهای اونو پاک کنید. احتمال اینکه ایراد در شارژ ایجاد کنه زیاده.

خرابی سوکت شارژ

سوکت شارژ چون یک بخش درگیر و همیشه مورد استفاده هست ممکنه زود خراب بشه پش اگه تا حالا مشکل شارژ نشدن ایرپادتون حل نشده پس سوکت ایرپاد رو چک کنید. که البته چک کردن سالمی سوکت کار شما نسیت و حتما بدید تعمیرکار براتون چکش کنه. چون نیازه با وسیله‌ی مربوطه چک بشه یا اگه نباشه باز بشه ایرپاد و سوکتش تعویض بشه.

احتمالا بپسندید
مشکلات ایرپاد فیک 8 موردی که نمیتونید ازش رد بشید

۴ – باتری کیس شارژ را چک نمایید

اگه نمیدونید علت روشن نشدن ایرپاد چیست و تا این مرحله هم پیش اومدید و مشکل حل نشده بسته به اینکه ایرپادتون نو یا دست دوم باشه دو مورد بعدی رو هم چک کنید.

باتری کیس شارژ در ایرپادهای نو

اگه به تازه‌گی ایرپاد خریدید خصوصا ایرپاد های کپی و غیر اورجینال و ایرپادتون روشن نمیشه و شارژ نمیشه اصلا نگران نباشید چرا که این مورد خیلی شایع هست و به نوعی عمومیت داره. این علت شارژ نشدن اینه که ایرپاد مدتیه داخل جعبه هست و کلا دِ شارژ شده و نیازه برا اینکه را بیفته یکی دوساعت توشارژ باشه و بعدش خود کیس بهمراه ایرپادها هم چندساعتی بمونن که ایرپادها شارژ بگیرند و روشن بشن. اگه بعد از این کارها روشن نشد ایرپادتون پس مشکل جایی دیگه‌است.

باتری کیس شارژ در ایرپادهای دست دوم

اگه مدتیه ایرپاد رو دارید و مراحل رو تا اینجا اومدید و مشکلتون حل نشده احتمالا مشکل از باتری کیس شارژ هست. نشونه‌اش هم اینه که قبل از اینکه به این مرحله برسه ایرپادتون و کیس شارژ خیلی زود شارژ خالی میکرد و کمتر از یک ساعت و دساعت شارژ کیس تموم میشد.

۵ – علت شارژ نشدن تو گوشیها ( خود ایرپادها )

اگه خود ایرپادها و تو گوشیها شارژ نمیشن موارد زیر رو بررسی کنید. تشخیص این مورد هم تو گوشی آیفون برای ایرپاد اپل و توی گوشی سامسونگ برای بادزهای سامسونگ که مقدار سطح باتری کیس و ایرپادهارو نشون کار راحتیه و یا با استفاده از برنامه‌های جانبی که روی گوشی نصب میکنید و سزح باتری هر دو مورد رو نشونتون میده میتونید بفهمید که باتری هر کدوم چه سطحی هست.

۱ – برعکس زدن گوشی چپ و راست

توی مدلهای سامسونگی و ایرپاد شیائومی در برخی مدلها طراحی گوش راست و چپ نزدیک به هم هست و موقعی که داخل کیس میذارید اشتباه جای چپ و راست رو باهم عوض میکنید و این امر باعث میشه که ایرپاد شارژ نشه پس توی جا زدنشون دقت کنید.

احتمالا بپسندید
مقایسه ایرپاد پرو اپل و شیائومی ایر2 پرو

۲ – کثیف بودن کانکتور شارژ

مورد بعدی در مورد علت شارژ نشدن ایرپاد و خصوصا توگوشیها کثیفی محل کانکتور باتری و اتصال توگوشی به کیس هست که باید چکش کنید و اگه کثیفه پاکش کنید.

۳ – معیوب بودن باتری ایرپاد

وقتی باتری ایرپادها هم خرابه شارژی دریافت نمیکنه. معمولا دوتا تو گوشی باهم خراب نمیشن و این مورد ابتدا برای یکی از اونها اتفاق میفته. از طرفی قبل از خراب شدن باتری چندتا نشونه داره یکیش اینه که زود شارژش خالی میشه و تموم میشه یا اینکه میبینید سطح باتری ایرپاد ۷۰یا ۶۰ درصده و یهو خاموش میشه. اینا نشونه هاشه.

۶ – بررسی پد شارژ بیسیم

علت شارژ نشدن ایرپاد + راه حل کامل

اگه از پد شارژ وایرلس استفاده میکنید و ایرپادتون شارژ نمیشه پد رو کاملا بررسی کنید

دلیل شارژ نشدن ایرپاد i12

این مورد برای ایرپاد i12 بیشتر مواقعی هست که تازه اونو خریدید و باید مثل مورد ۴ باهاش برخورد کنید. اگه مدتیه استفاده میکنید و بازهم شارژ نمیشه تمامی موارد بالا رو اجرا کنید اگه مطمئن شدید که باید به تعمیرکار بدید ابتدا قیمت و میزان دستمزد رو ازش بپرسید خیلی مواقع بصرفه نیست تعمیرش کنید چونکه ایرپاد ارزونی هست.

علت شارژ نشدن ایرپاد شیائومی

شارژ نشدن ایرپاد شیائومی یا علت شارژ نشدن ایرپاد سامسونگ بصورت کلی فرقی نداره چه برندی هست ایرپادتون موارد گفته شده رو با دقت اجرا کنید حتما مشکلتون رفع میشه شک نکنید.

منبع: مای ایرپادز