علت شارژ نشدن ایرپاد + راه حل کامل

علت شارژ نشدن ایرپاد - مای ایرپادز

علت شارژ نشدن ایرپاد + راه حل کامل

علت شارژ نشدن ایرپاد و هدفون بلوتوثی چیست؟ علت روشن نشدن ایرپاد چیست؟ جواب دادن به این سوالات آنچنان پیچیده نیست و علتهای خیلی گنگ و نامعلومی نداره.و بعد از این مقاله بهتون قول میدم که مشکلتون رفع شده باشه. و خودتون مشکل ایرپادتون رو بفهمید و بدونید چرا شارژ نمیشه. طبق روال خیلی خلاصه میگم برای اونایی که حوصله ندارن کامل بخونن و بعد کاملتر توضیح میدم بریم با این پست خفن مای ایرپادز همراه باشیم.

علت شارژ نشدن ایرپاد + راه حل کامل

خلاصه علت شارژ نشدن ایرپاد

اگه ایرپادتون شارژ نمیشه و چراغش روشن نمیشه میتونه علتهای مختلفی داشته باشه اما اگه بخوام خیلی خلاصه و توی یک پاراگراف توضیحش بدم که سریع عیب رو پیدا کنید میتونم بگم شایعترین علت شارژ نشدن ممکنه ایراد خارجی باشه یعنی از خود ایرپاد نباشه. علت ممکنه کابل شارژ باشه و اگه کابلتون سالمه ممکنه از شارژر باشه و یا خرابی سوکت شارژتون باشه.

اگه تازه ایرپاد خریدید و ایرپادتون شارژ نمیشه و چراغش روشن نمیشه نترسید مشکلی نیست معمولا باتری کیس شارژ کاملا دِشارژ شده و نیاز هستی یکی دوساعت شارژش کنید تا دوباره فعال بشه.خلاصه تر از این دیگه نمیشه گفت. حالا اگه میخوایی مرحله به مرحله با هم پیش بریم و راه حل هم بهت بگم برو بریم ادامه مقاله علت شارژ نشدن ایرپاد..

بریم قدم به قدم از عوامل خارجی علت شارژ نشدن ایرپاد شروع کنیم و بعدش بیاییم جلو مرحله به مرحله چک کنیم تا ایراد اساسی رو پیدا کنیم.

بررسیها به ترتیب اقدام مورد نیاز
بررسی شارژر تست با یک شارژر دیگه یا تعویض کامل
بررسی کابل تست سلامت کابل
بررسی سری کابل هر دو سر کابل رو بررسی کنید
سوکت شارژ کیس سوکت شارژ ابتدا تمیز شود بعد تعویض
باتری کیس چک شود فقط توسط تعمیر کار

۱ – شارژر را چک کنید

مرحله‌ی اول شارژر رو چک کنید . برای چک کردن یه راه خیلی ساده هست اونم اینه که از شارژ برای گوشیتون استفاده کنید و اگه شارژر مشکلی نداره برید برای مرحله‌ی بعدی. اما یه راه خیلی خوب و مطمئن برای تست شارژر اینه که از کابل سالم استفاده کنید و از برنامه AMPER برای تست آمپر ورودی به گوشی و سالم بودن شارژر استفاده کنید.اگه آمپر خروجی شارژر از ۵۰۰ میلی آمپر به پایین باشه ممکنه نتونه به درستی ایرپادتون رو شارژ کنه.

احتمالا بپسندید
دستیار صوتی چیست ؟ معنی voice assistant

یه نکته بگم در مورد برنامه آمپر اونم اینکه این مقدار ۵۰۰ میلی آمپری برای یک گوشی قدیمی و یا ایرپاد متوسط و های کپی مناسبه اما یه ذره دیر شارژ میکنه ایرپاد اورجینال رو . اگه زیر ۳۰۰ و ۲۰۰ میلی آمپر خروجی بده اصلا روی اون شارژر حساب باز نکنید. چرا که این مقدار بعد از اتلاف و بعد از بالارفتن دما پایینتر میاد و عملا آمپر مناسبی به ایرپاد نمیرسونه و نمیتونه شارژ کنه. برید شارژر رو عوض کنید و با یه شارژر دیگه ایرپادتون رو شارژ کنید.

۲ – کابل شارژ ایرپاد در علت شارژ نشدن ایرپاد

شایعترین علت شارژ نشدن گوشی و ایرپاد همین کابل هست چرا که وسیله‌ای مصرفی و بسیار آسیب پذیر هست . کابل شارژ رو عوض کنید و دوباره ایرپاد رو به شارژ بزنید. اگر ایراد از این مورد هست سعی کنید برای دفعه‌ی بعد از کابل با کیفیت استفاده کنید و از کابل بدرد نخور استفاده نکنید.

کابل شارژ معمولی هم میتونه ایرپادتون رو شارژ کنه اما سعی کنید کابل شارژ مناسب و با کیفیت بگیرید که با هر فشار و ضربه‌ای زود خراب نشه .

۳ – سوکت کیس شارژ را چک کنید

سوکت شارژها سه مدل هستن. تایپ سی و میکرو لایتنینگ. البته بیشتر ایرپادها و هندزفری بلوتوثیها لایتنینگ هستن و آسیب پذیریشون از مدل میکرو و تایپ سی کمتره. تایپ سی از میکرو بهتره و آسیب پذیریش کمتره. البته تایپ سی از لحاظ شارژ دهی از هر دو مدل سوکت شارژ بهتر عمل میکنه. علتهایی که میتونه باعث شه سوکت شارژ ایرپاد بدرستی عمل نکنه یکی کثیفی اون هست و یکی خرابی که هردوتا مورد رو چک میکنیم.

کثیفی سوکت

بخاطر اینکه کیس شارژ ایرپاد وسیله‌ای کوچکی هست و مدام داخل جیب هست، امکان اینکه آشغال بره داخل سوکتش خیلی زیاده . پس همیشه سعی کنید پاکش کنید. اگه ایرپادتون شارژ نمیشه سعی کنید با پنبه و الکل محل سوکت رو پاک کنید و کثیفیهای اونو پاک کنید. احتمال اینکه ایراد در شارژ ایجاد کنه زیاده.

احتمالا بپسندید
انواع ایرپاد اپل ، معرفی کامل هدفون بلوتوثیهای اپل

خرابی سوکت شارژ

سوکت شارژ چون یک بخش درگیر و همیشه مورد استفاده هست ممکنه زود خراب بشه پش اگه تا حالا مشکل شارژ نشدن ایرپادتون حل نشده پس سوکت ایرپاد رو چک کنید. که البته چک کردن سالمی سوکت کار شما نسیت و حتما بدید تعمیرکار براتون چکش کنه. چون نیازه با وسیله‌ی مربوطه چک بشه یا اگه نباشه باز بشه ایرپاد و سوکتش تعویض بشه.

۴ – باتری کیس شارژ را چک نمایید

اگه نمیدونید علت روشن نشدن ایرپاد چیست و تا این مرحله هم پیش اومدید و مشکل حل نشده بسته به اینکه ایرپادتون نو یا دست دوم باشه دو مورد بعدی رو هم چک کنید.

باتری کیس شارژ در ایرپادهای نو

اگه به تازه‌گی ایرپاد خریدید خصوصا ایرپاد های کپی و غیر اورجینال و ایرپادتون روشن نمیشه و شارژ نمیشه اصلا نگران نباشید چرا که این مورد خیلی شایع هست و به نوعی عمومیت داره. این علت شارژ نشدن اینه که ایرپاد مدتیه داخل جعبه هست و کلا دِ شارژ شده و نیازه برا اینکه را بیفته یکی دوساعت توشارژ باشه و بعدش خود کیس بهمراه ایرپادها هم چندساعتی بمونن که ایرپادها شارژ بگیرند و روشن بشن. اگه بعد از این کارها روشن نشد ایرپادتون پس مشکل جایی دیگه‌است.

باتری کیس شارژ در ایرپادهای دست دوم

اگه مدتیه ایرپاد رو دارید و مراحل رو تا اینجا اومدید و مشکلتون حل نشده احتمالا مشکل از باتری کیس شارژ هست. نشونه‌اش هم اینه که قبل از اینکه به این مرحله برسه ایرپادتون و کیس شارژ خیلی زود شارژ خالی میکرد و کمتر از یک ساعت و دساعت شارژ کیس تموم میشد.

۵ – علت شارژ نشدن تو گوشیها ( خود ایرپادها )

اگه خود ایرپادها و تو گوشیها شارژ نمیشن موارد زیر رو بررسی کنید. تشخیص این مورد هم تو گوشی آیفون برای ایرپاد اپل و توی گوشی سامسونگ برای بادزهای سامسونگ که مقدار سطح باتری کیس و ایرپادهارو نشون کار راحتیه و یا با استفاده از برنامه‌های جانبی که روی گوشی نصب میکنید و سزح باتری هر دو مورد رو نشونتون میده میتونید بفهمید که باتری هر کدوم چه سطحی هست.

احتمالا بپسندید
انواع ایرپاد پرو ،6 مدل کیفیت مختلف موجود دربازار

۱ – برعکس زدن گوشی چپ و راست

توی مدلهای سامسونگی و ایرپاد شیائومی در برخی مدلها طراحی گوش راست و چپ نزدیک به هم هست و موقعی که داخل کیس میذارید اشتباه جای چپ و راست رو باهم عوض میکنید و این امر باعث میشه که ایرپاد شارژ نشه پس توی جا زدنشون دقت کنید.

۲ – کثیف بودن کانکتور شارژ

مورد بعدی در مورد علت شارژ نشدن ایرپاد و خصوصا توگوشیها کثیفی محل کانکتور باتری و اتصال توگوشی به کیس هست که باید چکش کنید و اگه کثیفه پاکش کنید. اون محلی که خود تو گوشیها به کیس شارژ وصل میشن با کمترین کثیفی یا آشغال باعث اختلال در شارژ میشن و یکی از دلایل شارژ نشدن ایرپاد هستن.

۳ – معیوب بودن باتری ایرپاد

وقتی باتری ایرپادها هم خرابه شارژی دریافت نمیکنه. معمولا دوتا تو گوشی باهم خراب نمیشن و این مورد ابتدا برای یکی از اونها اتفاق میفته. از طرفی قبل از خراب شدن باتری چندتا نشونه داره یکیش اینه که زود شارژش خالی میشه و تموم میشه یا اینکه میبینید سطح باتری ایرپاد ۷۰یا ۶۰ درصده و یهو خاموش میشه. اینا نشونه هاشه.

۶ – بررسی پد شارژ بیسیم

علت شارژ نشدن ایرپاد + راه حل کامل

اگه از پد شارژ وایرلس استفاده میکنید و ایرپادتون شارژ نمیشه پد رو کاملا بررسی کنید. کابل پد و خود پد رو بررسی کنید. داخل پد یه محفظه هست و یک سیم پیچ مسی که میدان مغناطیسی ایجاد کرده و از طریق شارژ القایی کیس شارژ رو شارژ میکنه که احتمال خرابی اون بسیار پایینه.

شارژ نشدن یکی از گوشی های ایرپاد پرو

اگه یکی از گوشیهای ایرپاد شارژ نمیشه یا اینکه شارژ میشه و چراغش روشن میشه اما سریع خاموش میشه فقط میتونه یک علت داشته باشه و اونم اینه که باتری ایرپاد خراب شده و با تعویض باتری خیلی راحت این مشکل برطرف میشه.

دلیل شارژ نشدن ایرپاد i12

این مورد برای ایرپاد i12 بیشتر مواقعی هست که تازه اونو خریدید و باید مثل مورد ۴ باهاش برخورد کنید. اگه مدتیه استفاده میکنید و بازهم شارژ نمیشه تمامی موارد بالا رو اجرا کنید اگه مطمئن شدید که باید به تعمیرکار بدید ابتدا قیمت و میزان دستمزد رو ازش بپرسید خیلی مواقع بصرفه نیست تعمیرش کنید چونکه ایرپاد ارزونی هست.

احتمالا بپسندید
بررسی گلکسی بادز 2 پرو بصورت دقیق و مو به مو

علت شارژ نشدن ایرپاد شیائومی و ایرپاد سامسونگ

شارژ نشدن ایرپاد شیائومی یا علت شارژ نشدن ایرپاد سامسونگ بصورت کلی فرقی نداره چه برندی هست ایرپادتون موارد گفته شده رو با دقت اجرا کنید حتما مشکلتون رفع میشه شک نکنید. اما این نکات رو هم رعایت کنید.

قبل از هر اقدامی توی هدفون بلوتوثیهای شیائومی و سامسونگ سوکت شارژ رو تمیز کنید. سوکت شارژ میکرو و تایپ سی بعلت ساختارشون کثیفی و گرد و غبار بیشتر روی عملکردشون اثر میذاره و باعث میشه توی شارژ اختلال ایجاد کنن و دلیل شارژ نشدن ایرپاد خیلی از مواقع خود همین کثیفیها هست.

عدم درست گذاشتن بادزها سر جای خودشون. بعلت ساختار خاص ایرپاد سامسونگ و بعضا شیائومی دیده شده که ایرپاد سمت راست و چپ رو داخل کیس برعکس زدن و باعث شده که ایرپادها شارژ نشن. پس دقت کنید که هر کدوم سرجای خودشون قرار بگیرند.

 

سوالات متداول

داخل مقاله علتهارو کامل بررسی کردیم اما این نکته رو هم باید بدونید که ممکنه یک مورد مختص مدل خاص یا برند خاصی باشه پس برای اطلاع بیشتر میتونید کامنت بذارید.

علتهای روشن نشدن ایرپاد میتونه عدم داشتن شارژ، خرابی باتری و یا خرابی قطعات داخلی ایرپاد باشه

اگر یکی از گوشیها شارژ نمیشه حالا چه ایرپاد پرو چه ایرپاد دیگه‌ای به احتمال فراوان مشکل از باتری خود اون تک گوش ایرپاد هست. البته قبلش کانکتورهای کیس و روی خود ایرپاد رو هم چک کنید که مطمئن شید جریان کافی برای ایرپاد میرسه

بجز اینکه ممکنه شارژ نداشته باشه و شارژ نشه ایرپاد این احتمال وجود داره که چراغ ال ای دی روی کیس خراب باشه و کیس سالم باشه و فقط چراغش مشکل داشته باشه.

سخن پایانی علت شارژ نشدن ایرپاد

علت شارژ نشدن ایرپاد رو بررسی کردیم از تمام احتمالات براتون گفتم و راه حل دادم اما این نکته رو بدونید که دنبال یک خرابی مهم یا بزرگ نباشید. بیشتر علتها بسیار ساده و پیش پا افتاده هست و میتونید با بررسیها به ترتیب خیلی زود علتش رو بفهمید و رفعش کنید. اگر با اجرای مراحل بالا مشکلتون رفع نشد حتما کامنت بذارید تا راهنماییتون کنم.

منبع: مای ایرپادز

نظرات (1)

حیدری

کامل بود . البته چقدر هم ساده بود.